Patriotyczne śpiewy na zamku. Uwaga! Wchodzisz na własną odpowiedzialność

10 listopada 2016 r. prezydent Piotrkowa Trybunalskiego wyszedł ze swoją żoną z domu.

Jednak nie wsiadł z nią do samochodu i jak każdy normalny facet nie zawiózł na week do SPA w jakimś porządnym hotelu w Krynicy, w Wiśle czy nad morzem, tylko zabrał tę przeźroczystą kobiecinę do muzeum, aby pośpiewała sobie piosenek w towarzystwie Mariana Błaszczyńskiego, Andrzeja Kacperka i setki starych kobiet i mężczyzn, stanowiących forpocztę jego elektoratu.

Do tej pory sądziłem, podobnie jak Pablo Neruda, że najsmutniejszą rzeczą na świecie jest pociąg nieruchomy w deszczu. Ale to nieprawda. Najsmutniejszym obrazem, jaki od wczoraj mam przed oczami jest postać Katarzyny Chojniak śpiewającej patriotyczne piosenki w Zamku Królewskim w Piotrkowie Trybunalskim.

patriotyczne-spiewy-na-zamku
Kliknij, aby powiększyć.

Początkowo chciałem zamieścić video ze tej żenującej imprezy, ale choć serce mam z kamienia, nie odważyłem się, bo zrównałbym się z tymi kilkunastoma s…, którzy swoich bliskich traktują jak przedmioty i narzędzia w osiąganiu parszywych, politycznych i finansowych celów.

Zrównałbym się z tym bezimiennym, bezmyślnym klakierem, który umieścił ten film na stronie internetowej Urzędu Miasta, całość opatrując tytułem „Śpiewająco rozpoczęliśmy obchody – wideo”.

Jeżeli ten człowiek, widoczny na zdjęciu, nie opamięta się w porę, jego chora ambicja, pycha i strach, z którego jest zbudowany, doprowadzą do kolejnego, rodzinnego dramatu w tym pełnym intelektualnych kalek i moralnych bankrutów mieście.

→ Mariusz Baryła

14.101.2016

• foto: youtube.com

• grafika: GazetaTRYBUNALSKA.pl

#chojniak #patriotyzm

 

 

10
6

Jedna myśl na temat “Patriotyczne śpiewy na zamku. Uwaga! Wchodzisz na własną odpowiedzialność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.