Nigdy nie opuścimy Ziemi Łódzkiej – Antoni Macierewicz w Piotrkowie Trybunalskim

Wieczorem, 20 listopada 2016 r. po zakończeniu obrad Zjazdu okręgu nr 10 Prawa i Sprawiedliwości, nowo wybrany pełnomocnik okręgu, poseł na Sejm RP i minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, udzielił wywiadu „Gazecie Trybunalskiej”.

Z ministrem rozmawiał Zbigniew Rutkowski, zapraszamy do wysłuchania:

 

→ (mb)

22.11.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
6

5 myśli na temat “Nigdy nie opuścimy Ziemi Łódzkiej – Antoni Macierewicz w Piotrkowie Trybunalskim

 • 23/11/2016 o 10:24
  Permalink

  zastanawiam sie nad powolaniem WOT, czym beda jezdzic ów kawalerzysci,czy na żubrach?

  4

  7
  Odpowiedz
 • 22/11/2016 o 17:42
  Permalink

  Pierwszego kwietnia 1995 roku, wojewoda Stanisław Witaszczyk poinformował, że starania parlamentarzystów o przeniesienie stolisy województwa z Piotrkowa do Bełchatowa uwieńczone zostały powodzeniem.
  Obedny na konferencji minister, szef Urzędu Rady Ministrów Marek Borowski powiedział, że w poniedziałek premier Oleksy podpisze rozporządzenie w tej kwestii.
  Ojcem chrzestnym tego sukcesu, jak się sam przyznał, pierwszy wywodzący się z piotrkowskiego, wicepremier i minister rolnictwa Roman Jagieliński, który zaraz po objęciu stanowiska, przyspieszył bieg sprawy toczonej w rządzie od ponad pół roku.
  Gorącym orędownikiem takiego rozwiązania był również wicewojewoda Waldemar Matusewicz, związany z bełchatowem zawodowo.
  „Można temu tylko przyklasnąć – stwierdził Tadeusz Rozpara, prezydent Bełchatowa – Piotrków to miasto emerytów, choć z piękną historią. Teraźniejszość zaś skrzeczy: kulturalna pustynia, dziury na ulicach i walące się kamienice. W centrum można najwyżej dostać w zęby.”
  Wojewoda Witaszczyk zażartował, że skoro do pracy dojeżdża do Piotrkowa, to może dojeżdżać i do Bełchatowa.
  Tegoroczne obchody 20-lecia województwa mają się już odbywać w Bełchatowie. Kopalnia i elektrownia zapowiedziały pomoc przy budowie kilku obiektów dla urzędów, które będą musiały być tutaj przeniesione w ciągu 2 lat. Urząd wojewódzki od 1 lipca mieścić się będzie w zaadoptowanych pomieszczeniach sport-hotelu. Prezydent Piotrkowa Michał Rżanek czyni zabiegi o pozyskanie budynku przy ulicy Sienkiewicza 16 na mieszkania zastępcze.
  Według dyrektora biura prasowego rządu Leszka Zioło, drugim wicewojewodą ma być Zbigniew Zakrzewski, dyrektor elektrowni.

  7

  6
  Odpowiedz
  • 24/11/2016 o 01:55
   Permalink

   ROMAN JAGIELIŃSKI (PSL). TW „Ogrodnik”.
   Figuruje w kartotece odtworzeniowej wydz. II BEiA UOP oraz w kartotece komputerowej ZSKO. Zarejestrowany przez wydz. VI WUSW Piotrków Tryb. 25.03.81 pod numerem 5332.

   7

   0
   Odpowiedz
 • 22/11/2016 o 16:35
  Permalink

  Gadanie… gadanie… gadanie…
  A tak na prawdę nic z tego nie wynika… jak zwykle…
  Mam nadzieję, że Gazeta nie robi się proPiSowska… chciałbym nadal ją czytać…

  7

  6
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.