Jarosty – wypadek – cysterna i rowerzysta

Wieczór 19 listopada 2016 r. Drogą krajową nr 91 jedzie ciągnik siodłowy z cysterną. Mżawka, światła mijanych samochodów odbijają się na asfalcie, wycieraczki leniwie mielą stróżki wody spływające po szybie ciężarówki.
cysterna-mapa
Kliknij, aby powiększyć.

W taką pogodę 26-letni kierowca zachowuje szczególną czujność, nie jest zmęczony. Dochodzi 21. Zjeżdża z ekspresówki S8 na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego i podąża na północ w kierunku Łodzi.

Radio gra wesołą muzyczkę, w CB kierowcy co chwila pytają jak tam ścieżka? Zbliża się do skrzyżowania z drogą do Jarost i Kafaru. W tym momencie przed jego maską pojawia się zarys człowieka na rowerze. Nie ma czasu na myślenie. W takich sytuacjach liczy się tylko instynkt, który nakazuje ominąć przeszkodę.

Cysterna wpada w poślizg, cały zestaw ciągnie do rowu, wszystko trwa ułamki sekund. Ciągnik przewraca się na bok miażdżąc 35-letniego, niefrasobliwego cyklistę. Zapada cisza. Przewrócona ciężarówka paruje…

Niedługo, z oddalonego o 3 kilometry Piotrkowa, nadjeżdżają karetki, wozy strażackie i policyjne, ich niebieskie światła złowrogo omiatają ciemną przestrzeń…

→ (mb)

20.11.2016

• foto: RajSob / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o wypadkach drogowych przeczytasz: > tutaj

 

3
2

Jedna myśl na temat “Jarosty – wypadek – cysterna i rowerzysta

 • 11/07/2018 o 00:29
  Permalink

  w tym wypadku zginol czlowiek a policja nawet nie przesluchala kierowcy ktory jechal na lewej karcie

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.