Jarocin, po co wolność

2 grudnia w wybranych kinach studyjnych, odbędą się premierowe pokazy filmu „Jarocin, po co wolność”.

Blisko dwugodzinny dokument Marka Gajczaka (reżyser, scenarzysta, operator i montażysta w jednej osobie ) i Leszka Gnoińskiego (dziennikarz muzyczny, reżyser „Beats of Freedom – Zew wolności”), jest poświęcony w całości historii kultowego festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie. Materiał obejmuje początki imprezy, które przypadają na przełom lat 60. i 70. ubiegłego wieku, przez lata największej świetności imprezy (lata 80.) aż po współczesność.

Produkcja opiera się na połączeniu jarocińskiej muzyki, wspomnień gwiazd i twórców. Wyjątkowego smaku przedsięwzięciu dodają także unikatowe, amatorskie nagrania z festiwali, po raz pierwszy publikowane szerokiej publiczności.

 

W projekcie wzięli udział m.in. Walter Chełstwoski (twórca i organizator Jarocinach od 1980r.), muzycy festiwalowi tj. Krzysztof „Grabarz” Grabowski, Marek Piekarczyk, Muniek Staszczyk, czy Kazik Staszewski. Ponadto w dokumencie głos zabrały władze samorządowe Jarocina, a także ówczesny szef milicji.

„Jarocin, po co wolność”, to pierwszy film dystrybuowany samodzielnie przez koproducenta „Barton Film”. Rozpowszechnianie odbywać się będzie przez pokazy w wybranych kinach studyjnych na terenie całego kraju. Imprezom będą towarzyszyć spotkania z twórcami i bohaterami, panele dyskusyjne, a także koncerty. Jako, że premiera zbiega się z obchodami kolejnej rocznicy wybuchu stanu wojennego w Polsce, jak mówi producentka dokumentu – Aneta Zagórska – historia Jarocina, ma ukazać historię tamtych czasów z niekonwencjonalnej perspektywy i zachęcić widzów do refleksji.

→ Karolina Filarczyk

26.11.2016

• foto: materiały prasowe

 

 

4
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.