Cyrankiewicz, komunista z ludzką twarzą – rozmowa z Piotrem Lipińskim

Po zakończeniu spotkania z Piotrem Lipińskim, autorem książki „Cyrankiewicz. Wieczny premier”, które odbyło się 15 listopada 2016 r. w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi dziennikarz udzielił wywiadu przedstawicielom „Gazety Trybunalskiej”.

Zapraszamy do wysłuchania tej interesującej rozmowy.

 

→ (mb)

18.11.2016

• foto & repr.: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: „Historia Cyrankiewicza – kolejne spotkanie w Muzeum Tradycji Niepodległościowych”

Piotr Lipiński (ur. 1967 r.) – reporter historyczny, przez niemal dwadzieścia lat związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor książek, między innymi „Anoda. Kamień na szańcu„” i „Raport Rzepeckiego”, „Absurdy PRL-u” oraz cyklu „Bolesław Niejasny”, „Ofiary Niejasnego”, i „Towarzysze Niejasnego”, opisującego ofiary i katów epoki polskiego stalinizmu. Wyróżniany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i nominowany do „Grand Press” w kategoriach reportaż i wywiad. Laureat nagrody Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za dokument „Co się stało z polskim Billem Gatesem”, który stał się punktem wyjścia książki „Geniusz i świnie”, opowiadającej o konstruktorze słynnego polskiego komputera „K-202”.

 

 

2
4

2 myśli na temat “Cyrankiewicz, komunista z ludzką twarzą – rozmowa z Piotrem Lipińskim

 • 21/11/2016 o 16:34
  Permalink

  Jestem ciekawy czy włodarze i urzędnicy miasta P-owa Tryb. już mają listę z nazwami komuszymi ulic do likwidacji zgodnie z ustawą, a w P.T. jest ich troszkę???? Jak znam Plotków i jego najaśniejższerzeee wadze, to nie mają.

  2

  0
  Odpowiedz
  • 22/11/2016 o 08:22
   Permalink

   Takowa lista zapewne będzie wynikiem kompromisu koalicyjnego, zatem odkomuszać Piotrków będzie m.in. SLD – czy to nie jest groteska?

   0

   0
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.