Uwaga kierowcy! Szykują się zmiany

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa planuje dokonanie zmian w systemie okresowych badań technicznych pojazdów.

Pomysł ministerstwa polega na uruchomieniu szesnastu stacji kontroli, po jednej na każde województwo, nad którymi nadzór sprawować będzie Transportowy Dozór Techniczny – instytucja państwowa. Na ten cel skarb państwa planuje przeznaczyć blisko 50 mln złotych.

Chodzi o to, że jeśli właściciel pojazdu nie wykona w terminie przeglądu w stacji zlokalizowanej w najbliższym otoczeniu, to po upływie 30 dni nie będzie mógł pojechać do niej jak zwykle, bez żadnych konsekwencji. Obowiązkowe badania wykona jedynie w stacji TDT, co będzie wiązało się z opłatą w wysokości 250 zł.

Przy okazji planuje się podwyżkę dotychczasowych opłat za przeglądy techniczne, co w przypadku auta osobowego spowoduje wzrost ceny z 98 na 126 złotych.

Jaki jest cel zmian? Choć ministerstwo tłumaczy, że spośród 15 mln zarejestrowanych pojazdów, aż 40 % nie ma przeprowadzanych na czas badań technicznych, wydaje się, że jest to raczej rozpaczliwe szukanie pieniędzy w każdym sektorze gospodarki. Zaplanowany na 2017 r. deficyt budżetowy wynieść ma prawie 60 mld złotych. Skutki politycznej decyzji wprowadzenia pakietu socjalnego 500+ poniosą także ci, którzy są beneficjentami dodatku.

→ (mb)

21.10.2016

• foto/źródło: wrocpedia.pl

 

 

0
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.