Reakcja na tekst „Gazety Trybunalskiej” dotyczący zadłużania miasta

Pięć dni po publikacji materiału „Gazety Trybunalskiej” pt. „Chojniak zadłuża miasto 2016 vol. 3”  na stronie pro nomenklaturowego portalu „epiotrkow.pl” ukazała się notatka podpisana przez A. Stańczyk pt. „Po co miastu ponad 15 mln kredytu?”.

We wpisie widnieje wypowiedź magistrackiego urzędnika Bąkowicza:

Zaciągnięcie kredytu w 2016 roku było planowane w uchwale budżetowej przyjętej pod koniec ubiegłego roku – informuje nas Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie. – Racjonalna polityka finansowa nie tylko pozwoliła na uniknięcie zaciągania kredytu w ciągu ostatnich 4 lat, ale również i w tym roku zobowiązanie będzie zaciągnięte o 20 mln zł mniejsze od zakładanego w projekcie tegorocznego budżetu. Dzięki m.in. oszczędnościom poprzetargowym możemy zaciągnąć kredyt w wysokości 15 mln zł a nie jak to wcześniej zakładano w wysokości blisko 35 mln zł. (> link)

I na tym poprzestaniemy. Komentowanie tego typu bredni jest poniżej naszej zawodowej godności, szczególnie, że rzecznik Bąkowicz traktuje mieszkańców Piotrkowa, jako niepełnosprawnych umysłowo.

Natomiast dociekliwość A. Stańczyk, jako osoby redagującej tę godną ubolewania notatkę, jest odwrotnie proporcjonalna do mniemania, jakie najczęściej mają o sobie prasowi wyrobnicy.

→ (mb)

11.10.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

7 myśli na temat “Reakcja na tekst „Gazety Trybunalskiej” dotyczący zadłużania miasta

 • 12/10/2016 o 09:52
  Permalink

  Ta prawdziwy hicior! Każdy mógł wejść na BIP i poczytać o kredycie. Nie ma się czym chwalić

  0

  0
  Odpowiedz
  • 12/10/2016 o 10:38
   Permalink

   BIP rzeczywiście jest kopalnią wiedzy decyzji już podjętych. Niestety nie każdy jest urzędnikiem (czyt. nudzi się w pracy i poza nią) i nie każdy przegląda regularnie BIP. Statystycznie częściej mieszkańcy zaglądają na stronię miasta (piotrkow.pl) ale tam takiej informacji brak, jak również brak informacji o podwyżce za śmieci, i innych mogących negatywnie wpłynąć na budowany od lat obraz „gospodarza”.

   Zgadzam się również, że nie ma się czym chwalić, dlatego zapewne te informacje nie są przedstawiane piotrkowianom na wspomnianej stronie piotrkow.pl, w urzędowej telewizji Piotrków, w prasie co jakiś czas dostarczanej nam do domu której autorem jest Biuro Prasowe.

   Dlatego warto takie fakty nagłaśniać, bo jakoś dziwnie się składa, że osoba fizyczna K. Chojniak dopina budżet domowy i zdołał odłożyć już ok. 400.000 zł, jednak prezydent K.Chojniak nie dopina miejskiego budżetu i zaciąga kredyt na spłatę poprzednich „zobowiązań finansowych” (czyt. pożyczek i kredytów, bądź innych).

   0

   0
   Odpowiedz
 • 12/10/2016 o 06:58
  Permalink

  Jacy oni ładni, uśmiechnięci, zadowoleni z siebie. Aż miło popatrzeć… Chciałoby się powiedzieć „love is in the air”.

  2

  0
  Odpowiedz
 • 11/10/2016 o 21:53
  Permalink

  Bąkowicz prezentuje Chojniakowi garnitur nowych zębów. A także nowy żel na włosach.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 11/10/2016 o 19:37
  Permalink

  Czy Pan Bąkowicz jest mieszkańcem Piotrkowa Trybunalskiego?

  1

  0
  Odpowiedz
  • 11/10/2016 o 20:51
   Permalink

   Patrzac na twarz i fryzure Bąkowicza niemozliwe zeby byl z Piotrkowa.

   1

   0
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.