Precz z Halloween!

Urządzanie w szkołach zabaw halloweenowych, w całkowitej sprzeczności z polskimi zwyczajami, nie niesie ze sobą żadnych wartości i czyni zamieszanie w umysłach dzieci i młodzieży – uważa kujawsko-pomorski kurator oświaty, który zwrócił się w tej sprawie do nauczycieli.

Kurator Marek Gralik opinię taką zawarł w liście skierowanym do dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców, prosząc o wzięcie jej pod uwagę.

Gralik podkreślił, że „zbliża się 1 listopada, który w naszej polskiej tradycji jest czasem zadumy i wspomnień o tych, których już wśród nas nie ma”. Dodał, że niektóre szkoły w ramach przygotowań do tego dnia porządkują cmentarze, szczególnie żołnierzy poległych w walkach o wolność ojczyzny.

„W całkowitej sprzeczności z polskimi zwyczajami, mniej więcej w tym samym okresie, w innych placówkach obchodzony jest Halloween. To w sztuczny sposób przenoszone na polski grunt obce naszej kulturze, anglosaskie +święto+ czyni pewne zamieszanie w umysłach dzieci i młodzieży” – napisał Gralik.

Kurator przyznał, że mówienie o Halloween, szczególnie na lekcjach języka angielskiego, jest rzeczą naturalną, wynikającą z potrzeby poznawania zwyczajów panujących w kraju, którego języka się uczy.

→ mp / Kurier PAP

14.10.2016

• foto: pixabay.com

• źródło: kurier.pap.pl

• czytaj także: > „Tomaszów Mazowiecki opętany przez szatana i złe moce”

 

 

 

1
1

One thought on “Precz z Halloween!

 • 14/10/2016 at 14:50
  Permalink

  Prawdziwy katolik: wiecznie nieprzygotowany na śmierć.
  Co komu przeszkadza „oswajanie” śmierci? Przypomnijmy, że po ogłoszeniu zgonu Jana Pawła II, zgromadzeni na placu zaczęli klaskać: oto człowiek spotkał się ze swoim Stwórcą. To jest chyba powód do radości?
  Zaduma nad śmiercią? Nie, dumać należy nad życiem. Śmierć nie mieści się w kategoriach etycznych, a jedynie w estetycznych.
  Ale skąd kurator ma to wiedzieć?

  0

  1
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.