Powstanie komisja weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji

Premier Beata Szydło powiedziała po wtorkowym posiedzeniu rządu, że zostanie powołana komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. „Powołujemy komisję weryfikacyjna, która będzie powołana na podstawie ustawy – projektu rządowego” – podkreśliła.

Premier powiedziała, że „praktycznie codziennie” pojawiają się nowe „skandaliczne, bulwersujące fakty w sprawie reprywatyzacji”. „Każdego dnia dowiadujemy się o nowych nieprawidłowościach” – mówiła.

W jej ocenie organy państwa podjęły obecnie odpowiednie działania, z których jest zadowolona, ale sytuacja wymaga nadzwyczajnej reakcji, ponieważ jest ona nadzwyczajna.

Premier powiedziała na konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu, że zapadła decyzja, by „powołać też narzędzie, które pozwoli wyjaśnić i doprowadzić do sprawiedliwości, która należy się wszystkim oszukanym Polakom”. Będzie nim komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji, mająca zbadać kontrowersyjne przypadki w tej kwestii. „Ta komisja ma za zadanie wyjaśnić te bulwersujące informacje i fakty, dojść prawdy, dać sprawiedliwość ludziom” – zaznaczyła.

→ mp / Kurier PAP

26.10.2016

• grafika: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Powstanie komisja weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji

 • 27/10/2016 o 11:59
  Permalink

  Nareszcie, tempo zmian i rozliczeń nadal zbyt wolne. Sądy, sądy jak najszybciej oczyścić, to jest rzecz najważniejsza, priorytetowa. Bez tych koniecznych zmian, rządzący wszystko przegrają. Państwo w państwie pokazuje jaka jest to zorganizowana kasta, niszcząca zwykłych słabych ludzi.

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.