Piotrków Trybunalski: nauczyciele i działacze SLD niszczą trawnik

Trochę ponad miesiąc temu opisaliśmy naganne zachowanie dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego Michalskiego, który w zamkniętym ogródku palił papierosy.

Tekst nosił tytuł „Rada pedagogiczna” I LO – dyrektor Michalski pali w miejscu publicznym” i przeczytało go co najmniej 3 300 osób. Mimo wyraźnej zachęty z naszej strony Michalski nie przeprosił za swoją postawę, udając, że sprawy nie było. Podobnie postąpili jego zwierzchnicy z kuratorium i magistratu.

Tym razem nie poprzestajemy na upublicznieniu zdarzenia, w którym brali udział nauczyciele i wychowawcy młodzieży z ZSP nr 2 w Piotrkowie – Ostrowski i Miazek. W ślad za tym wysyłamy zawiadomienie do KMP w Piotrkowie oraz do dyrektora placówki i przewodniczącego RM Błaszczyńskiego, ponieważ Szymon Miazek jest miejskim radnym.

 

szanuj-zielen-1
Kliknij, aby powiększyć.
szanuj-zielen-2
Kliknij, aby powiększyć.
szanuj-zielen-3
Kliknij, aby powiększyć.

 

Nauczycielowi Ostrowskiemu sugerujemy, aby kolejne wiece agitacyjne organizował na terenie swojej posesji, na własnym trawniku i powstrzymywał się przed niszczeniem wspólnego dobra.

→ (mb)

3.10.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• Więcej o A. Ostrowskim czytaj: > tu

 

 

0
0

4 myśli na temat “Piotrków Trybunalski: nauczyciele i działacze SLD niszczą trawnik

 • 04/10/2016 o 22:27
  Permalink

  Bardzo interesujĄce. Ciekawe czy wszyscy są równi wobec prawa. Jeżeli nic z tym służby nie zrobią lub odmówią wszczęcia, to znaczy, że możemy wszyscy chodzić po trawnikach i olewać mandaty. Precedens w drodze???? Śledźmy te sprawę!!! Proszę redakcję o informowanie na swoich łamach o postępach w sprawie!

  2

  1
  Odpowiedz
 • 04/10/2016 o 12:12
  Permalink

  Panie redaktorze,
  – Niszczenie roślinności to takie oddziaływanie na nią, które powoduje, że przestaje ona istnieć lub tak zmienia właściwości, iż nie nadaje się ona do użytku zgodnie z jej pierwotnym przeznaczeniem.
  W omawianej sprawie policja odmówi wszczęcia dochodzenia z powodu braku opisanych powyżej przesłanek. Niszczenie lub uszkodzenie rośliny może zatem przykładowo polegać na jej wyrywaniu, wylewaniu na nią trujących substancji bądź łamaniu gałęzi drzew czy krzewów. W każdym razie możemy o nich mówić w zależności od skutku, jaki sprawca spowodował swoim zachowaniem, nie tracąc z pola widzenia, że będzie nim zawsze rzeczywisty uszczerbek rośliny lub roślin
  porastających na terenach, o których mowa w art. 5 pkt 21 ustawy o ochronie przyrody.

  Pozdrawiam
  henryk a.

  2

  1
  Odpowiedz
 • 04/10/2016 o 08:38
  Permalink

  Szanowni Państwo Redaktorzy „G.T.” !! Nie dotarła do Was jeszcze chyba dość ciekawa informacja. Na telegazecie publicznej TVP-1 na czterech stronach była informacja o 8 Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęcie”. Festiwal jest poświęcony ludziom i wydarzeniom walczącym z rodzimymi komunistami i sowiecką Rosją po 1944 do 1989. Na stronach mówiących o nagrodach za filmy, spektakle, programy radiowe i telewizyjne jest taka informacja: …”Najlepszym reportażem radiowym jury konkursu uznało audycję Jolanty Rudnik z Polskiego Radia Koszalin pt. >KOMANDOR<. Przewodniczący jury Janina Jankowska podkreśla, że to wybitny dokument, który porusza, jest bogato udokumentowany i jednocześnie emocjonalny. Uświadamia on słuchaczom los człowieka i jego rodziny w 'tamtych czasach' oraz pokazuje jaką cenę płaci się za bohaterstwo. To opowieść o tragicznych losach komandora Stanisława Mieszkowskiego i jego syna Witolda. Szczątki Komandora udało się odnaleźć dopiero kilka lat temu profesorowi Krzysztofowi Szwagrzykowi na ''ŁĄCZCE'' na Wojskowych Powązkach"….
  I teraz pytania: 1) czy władze miasta wiedzą o tym; 2) czy władze miasta – radni, prezydenci, kuratorium oświaty, wydziały kultury, promocji miasta i oświaty COŚ z tym zrobią, jak się zachowają czy wykorzystają do wychowania historycznego dzieci, młodzieży i mieszkańców naszego miasta oraz promocji Piotrkowa w Polsce; 3) czy piotrkowskie media, szczególnie Telewizja Piotrków, epiotrkow.pl, Radio Piotrków itd. zaproszą koszalińską reporterkę wraz z audycją, aby je przedstawić; 4) czy chociaż symbolicznie podziękują dziennikarce; 5) czy władze mają kontakt z rodziną Pana Komandora i honorują ich? Pytań pewnie może być więcej.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Mieszkowski
  Piotrków może być dumny z jednego ze swoich synów !
  POZDRAWIAM !!!!
  P.S. Z wielu innych córek i synów Piotrków nie powinien się obnosić, gdyż zachowali się NIE "jak należy".

  1

  0
  Odpowiedz
 • 03/10/2016 o 20:15
  Permalink

  lekka przesada, zwykłe czepiactwo nie pomysł na news’a.

  0

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.