Piotrków: Centrum Multimedialne za 32 mln złotych

Najbogatsza gmina w Polsce jaką niewątpliwie jest Kleszczów, może sobie li tylko pomarzyć o wybudowaniu za ok. 32 miliony zł nowego dwupoziomowego z jedną podziemną kondygnacją Centrum Multimedialnego o wysokości 8 m i kubaturze ok. 4000 m3.

W dniu 25 października 2016 r po godzinie 15., w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Tryb. odbyła się konferencja w sprawie budowy nowej placówki kultury.

Nie sposób wymienić wszystkich uczestników spotkania, wśród których znaleźli się: proboszcz z parafii pw. św. Jakuba oraz prezydent miasta K.Chojniak i jego zastępcy. Miasto bowiem zorganizowało prezentację Centrum Multimedialnego, jakie w przyszłości ma powstać na pobliskim placu Pofranciszkańskim.

Autorzy projektu: M. Gomułka, M. Ptak i D. Frąc, z warszawskiego biura projektowego, zaprezentowali zebranym szczegóły obiektu. Przetarg który ma być ogłoszony jeszcze w 2016 r, ma wyłonić wykonawcę robót, pierwszy etap budowy zaplanowano na 2o17 r. W tym miejscu rodzi się pytanie: skąd wziąć pieniądze?

Ile kosztowało sporządzenie projektu nie chciano ujawnić. Przewidywany koszt postawienia samych tylko murów ma wynieść 32 mln zł. Innego zdania była kierownik Biura Partnerstwa i Funduszy z piotrkowskiego magistratu „Podwójny Eurolider” Jolanta Kopeć, która oświadczyła, że wybudowanie murów biblioteki pochłonie nie więcej niż 26 mln złotych i zostanie sfinansowane bez udziału środków unijnych.

Może i ma rację, lecz obawiam się kolejnych pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, tylko kto je będzie spłacał, bowiem miasto którym kieruje prezydent Chojniak, wespół z radnymi „Razem dla Piotrkowa” i Sojuszem Lewicy Demokratycznej, zostało zadłużone na 140 mln złotych.

Należy przypomnieć, że remont ul. Cmentarnej ma kosztować nieco ponad 1,2 mln zł. Ile zatem takich ulic jak Cmentarna można byłoby wyremontować od podstaw za 32 mln zł? Nie liczę na cud! Jesteśmy coraz biedniejsi i bez perspektyw na przyszłość, a koszt utrzymania obiektu? Czy ktoś o tym pomyślał?

→ (ha)

26.10.2016

• foro: (ha) / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Piotrków: biblioteka i centrum nauki i techniki z absurdem w tle”

 

 

14
0

10 thoughts on “Piotrków: Centrum Multimedialne za 32 mln złotych

 • 27/10/2016 at 11:24
  Permalink

  jest wyjście, REFERENDUM, szybko trzeba działać. Tym razem na pewno wyjdzie, zwolennicy PiS pójdą do urn. Musimy zatrzymać tych cwaniaków nieliczących się z nikim i z niczym, a później dokładnie ich rozliczyć.

  8

  0
  Reply
 • 27/10/2016 at 04:47
  Permalink

  Scena 76: (w biurze klubu „Tęcza”)

  [Hochwander, pilot i Miś rozmawiają w biurze Misia]
  Hochwander: Więc tu pan podejmuje się, można powiedzieć, całej tej sprawy, bo pan ma helikopter. Znaczy, w każdej chwili może pan mieć…
  Pilot: Mogę mieć, z tym, że godzinę wcześniej muszę o tym wiedzieć.
  Hochwander: No i cena jest konkurencyjna, bo pan nam załatwia za trzydzieści patyków, a oficjalne ceny zaczynają się od pięćdziesięciu pięciu za godzinę.
  Hochwander (do pilota): To już konkretnie proszę się komunikować…
  Miś: Do mnie, do mnie! Tak, tak! Ja do pana numer mam. Jak coś będzie potrzeba to zadzwonię do pana. Już pan tam wtedy przyjdzie, albo się ze mną skontaktuje. Jak tam panu będzie wygodniej.
  [Pilot wychodzi]
  Hochwander: Więc moim zdaniem, po co mamy trzy razy przepłacać, jeśli mamy tu faceta i on sobie też zarobi. Teraz tak: słomę załatwiłem spod Koszalina z PGR`u, a do środka można dać. To społecznie, tak że nic nas nie kosztuje, a co ważne – taśmę będę miał z nadwyżek, więc się nakręci filmik i też nas nic nie będzie kosztowało. Tak że jesteśmy do przodu na tym jakieś sto osiemdziesiąt – dwieście tysięcy.
  Miś: Mów, mów, mów…
  Hochwander: To już wszystko. Aaaa… Załatwiłem, że misia kupi Muzeum Ludowe w Olsztynku i to będzie ekstra sto pięćdziesiąt tysięcy. No i co?
  Miś: Słuchaj! Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na sto – dwieście tysięcy, żeby nas byle łajza z kontroli wzięła za tyłek! Więc wbij sobie w ten twój oszczędny, kierowniczy, filmowy łeb: pieniądze należy zdobywać legalnie, a nie lewymi kombinacjami! Ten twój sznurek z helikoptera może sobie fruwać za ćwierć ceny z twoją żoną, a my, zapamiętaj sobie to, wynajmiemy helikopter na dziesięć godzin za pełną stawkę godzinową od instytucji. „Dziesięć godzin” – słownie.
  Hochwander: Ale to jest kilkaset tysięcy!
  Miś: Zapłacimy, zapłacimy! Film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy. Rachunki mam z Cepelii na dwieście osiemdziesiąt tysięcy – zapłacimy. I nie sprzedamy misia żadnemu muzeum nawet Narodowemu za milion!
  Hochwander: To znaczy nie chcesz zarobić?
  Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
  Hochwander: Właśnie, po co?
  Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
  Hochwander: Protokół zniszczenia…
  Miś: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.

  7

  0
  Reply
 • 26/10/2016 at 19:48
  Permalink

  W sumie to i tak wyjdzie tanio w porównaniu do wybudowania „murka” w Rynku Trybunalskim.
  ps. jeśli liczyć na dotacje unijne to chyba trzeba się pośpieszyć a nawet pędzikiem bo coś chyba z Unii to nas wyp…roszą a na Węgrów to nie ma co liczyć.

  11

  0
  Reply
 • 26/10/2016 at 18:53
  Permalink

  Puszczą nas w skarpetkach.

  14

  0
  Reply
 • 26/10/2016 at 18:24
  Permalink

  A czy w tym Centrum Multimedialnym jednym z mediów będzie kapela „Fakiry”? Czy fakirowcy dostaną tam jedno piętro kulturalno-oświatowe na swoje potrzeby? Czy pani Patyk czuwa już nad tym, żeby fakirom nie stała się (broń Boże) krzywda? Bo cóż robi na tym zebraniu kierownik kapeli pan Doleciński (vocal & drums)?

  15

  0
  Reply
  • 27/10/2016 at 01:05
   Permalink

   Cóż robi na tym zebraniu kierownik kapeli pan Doleciński? Przecież widać, co: śpi!

   11

   0
   Reply
   • 27/10/2016 at 02:24
    Permalink

    Doleciński nie śpi, tylko marzy o nagrodzie Grammy za całokształt twórczości muzycznej.

    11

    0
    Reply
 • 26/10/2016 at 12:09
  Permalink

  Czy opozycja mogłaby stworzyć akcję protestacyjną i zebrać podpisy pokazujące, czego chcą/nie chcą Mieszkańcy? Ten projekt to przykład ogromnej niegospodarności, braku wizji rozwoju, generalnie jednym słowem – porażka!

  14

  0
  Reply
 • 26/10/2016 at 09:36
  Permalink

  Wybory idą, igrzysk potrzeba. Weźmie się kolejny kredyt na kredyt i będzie git. Bo kocham brać kredyty/pożyczki itp.

  Ten „tłum” na sali, …. głownie „zasoby osobowe” pełniące funkcje dyrektorów piotrkowskich szkół i ich zastępcy. Nawet „spec” od mobbingu w piotrkowskiej podstawówce się pojawił.

  16

  0
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.