Park, Sienkiewicz, przedstawienie

Dziś, 26 października 2016 r. w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego zebrało się grono nauczycieli i uczniów z piotrkowskich szkół, aby pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza oddać hołd pisarzowi.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele: II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 1.

sienkiewicz-park-01
Kliknij, aby powiększyć.

Park miejski w tym roku obchodzi 100-lecie powstania, a sam 2016 r. jest rokiem sienkiewiczowskim. Przypomniał o tym Waldemar Domarańczyk – przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Po krótkiej lekcji historii rozpoczął się plenerowy spektakl wyreżyserowany przez polonistki: Annę Pęcinę z II LO i Żanetę Cypel z TPS-u.

Wraz z aktorami, za sprawą magicznej szafy, zgromadzeni przenieśli się do domu Henryka Sienkiewicza, co stało się pretekstem do zaprezentowania wielu interesujących wiadomości dotyczących autora „Ogniem i mieczem”, a także  wykreowanych przez niego bohaterów literackich.

Na zakończenie pomysłodawcom i wykonawcom wręczono nagrody ufundowane przez PTSM. Nie zabrakło także pamiątkowych fotografii. Warto przypomnieć, że 15 listopada przypadać będzie 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza.

→ Klaudia Łączkowicz

26.10.2016

• foto: Klaudia Łączkowicz / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

 

1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.