Lekcja śpiewu Doroty Miśkiewicz

Dorota Miśkiewicz – przedstawicielka muzycznego klanu Miśkiewiczów, jest najlepszym przykładem polskiej wykonawczyni, która szturmem przedarła się na jazzowo-popową scenę muzyczną.

Sześć autorskich albumów, w tym ostatni „Best of”, współpraca z szanowanymi twórcami: Stroblem, Stańką, „Ptaszynem” Wróblewskim, Młynarskim, Turnauem, Nahornym czy niezwykle popularną w Polsce Cesarią Evorą, to znakomity przykład tego, że Miśkiewicz lubiana jest nie tylko przez publiczność, ale także ceniona przez innych artystów. Zasługa w tym nie tylko talentu, bezpośredniości, urody, ale także wszechstronnego wykształcenia muzycznego, jakie zdobyła podczas studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie.

Dorota Miśkiewicz pojawiła się w Piotrkowie Trybunalskim w ramach współpracy z gitarzystą Markiem Napiórkowskim. Ten skromny występ z pewnością nie uwydatnił możliwości nie tylko samej wokalistki, ale także Napiórkowskiego. Za to z całą pewnością zachęcił osoby nie mające dotąd do czynienia z jej muzyką, do sięgnięcia po autorskie wydawnictwa muzyczne.

Teledyski i fragmenty koncertów D. Miśkiewicz dostępne są na platformie „youtube.com”, dlatego wybraliśmy dla Państwa lekcję śpiewu, jakiej udzieliła artystka podczas występu w Piotrkowie oraz krótką rozmowę, przeprowadzoną przez naszego reportera Pawła Reisinga.

 

 

→ (mb)

2.10.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• polub „GT” na facebooku: > https://www.facebook.com/gazeta.trybunalska

 

 

1
0

Jedna myśl na temat “Lekcja śpiewu Doroty Miśkiewicz

 • 02/10/2016 o 21:26
  Permalink

  Chwilami jest to czysty, żywy Sérgio Mendes. Czasami aż za bardzo.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.