Kurski prezesem TVP

Jak poinformował branżowy portal „wirtualnemedia.pl” Rada Mediów Narodowych wybrała  w środę Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Polskiej.

Jacka Kurskiego poparło czterech z pięciu członków Rady Mediów Narodowych – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Głosowanie rozstrzygnięto w pierwszej turze. W przyjętej formule członkowie Rady głosowali tylko za lub przeciw danej kandydaturze. Jacek Kurski był rozpatrywany jako pierwszy i uzyskał większość, dlatego pozostałych kandydatów już nie brano pod uwagę.

Kurskiego poparli posłowie PiS Joanna Lichocka, Krzysztof Czabański i Elżbieta Kruk oraz rekomendowany przez Kukiz’15 Grzegorz Podżorny. Przeciwny był tylko Juliusz Braun.

Tym samym Kurski rozpoczyna czteroletnią kadencję na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej.

Składający się z trzech etapów konkurs na prezesa Telewizji Polskiej wystartował w połowie września br. Rozpisano go w wyniku uchwały przyjętej przez Radę Mediów Narodowych, odwołującej Jacka Kurskiego ze stanowiska.

Członkowie Rady Mediów Narodowych oceniali złożone aplikacje pod względem formalnym i merytorycznym, a do finału wybrali czworo kandydatów: Jacek Kurski, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński i Bogdan Czajkowski. Rada przesłuchiwała ich w zeszły piątek w Sejmie. Odwołania od decyzji Rady, złożone m.in. przez Małgorzatę Raczyńską-Weinsberg, zostały odrzucone.

→ łb / wirtualnemedia.pl

13.10.2016

• źródło: wirtualnemedia.pl

• foto: TVP

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Kurski prezesem TVP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.