Adwokat Król z Łodzi nowym przedstawicielem władz Piotrkowa

W piątek 7 października 2016 r., ni z tego, ni z owego reprezentacja piotrkowskiego magistratu pojechała do Warszawy. I to nie byle gdzie, bo do Świątyni Opatrzności Bożej.

Oficjalnym pretekstem do odwiedzenia stolicy było uczczenie 9 rocznicy śmierci ks. Zdzisława Jastrzębca Peszkowskiego, którego nazwisko znajdują się w tak zwanym Panteonie Wielkich Polaków w wilanowskim kościele.

peszkowski-tablica-2009
Rok 2009, wśród wielu znamienitych osobistości nie mogło zabraknąć Ryszarda Jabłońskiego – LK „Sad” – byłego współpracownika Służby Bezpieczeństwa. Kliknij, aby powiększyć.

Ks. Peszkowski był m. in. kapelanem Rodzin Katyńskich, a jego związki z Piotrkowem są takie, że 11 lat temu Rada Miasta przyznała mu tytuł honorowego obywatela, a 26 kwietnia 2009 r. przy pomniku katyńskim na placu Kościuszki odsłonięto pamiątkową tablicę jemu poświęconą. O innych powiązaniach księdza z Piotrkowem źródła milczą.

Kamiennej płycie pokłonili się: łódzki adwokat Michał Król – osobisty prawnik Chojniaka, wykonujący nadto zlecenia dla Urzędu Miasta, przedstawiciel straży miejskiej, radny Piotr Masiarek (klub „Razem dla Piotrkowa” K. Chojniaka) i wiceprezydent Kacperek – były komendant SM w Piotrkowie.

peszkowski-rocznica-01
Adw. Król pierwszy z lewej. Kliknij, aby powiększyć.

Delegacji nie przeszkadzał fakt, że duchowny zmarł 8 października 2007 r., więc powinna zjawić się dzień później, czyli w sobotę, bo jeden dzień w tę lub tamtą stronę nie robił przecież różnicy, tym bardziej, że jak stwierdził nasz informator, głównym powodem wyjazdu do miasta stołecznego, było spotkanie o charakterze politycznym. Gdzie, z kim i w jakiej sprawie napiszemy przy innej okazji.

Jesteśmy przekonani, że nie była to jednorazowa, propagandowa ustawka, że urodziła się nowa, świecka tradycja i magistraccy urzędnicy wraz z adwokatem Królem będą już zawsze pamiętali o rocznicy śmierci ks. kapelana. A kto wie, może któregoś razu wezmą ze sobą nawet prezydenta Piotrkowa Chojniaka…

→ (mb)

8.10.2016

• foto: piotrkow.pl

• czytaj także: > „Prezydent Chojniak modli się za płatne parkingi?”

 

0
1

7 thoughts on “Adwokat Król z Łodzi nowym przedstawicielem władz Piotrkowa

 • 08/10/2016 at 23:28
  Permalink

  Chojniak to niech się nie łudzi – PiS uchwali kadencyjność i pozamiatane.
  A spekulować kto, gdzie, kiedy, z kim to sobie może w szeregach swoich i SLD.
  Radni PIS nie dajcie się w te gierki wciągnąć!!!

  1

  0
  Reply
 • 08/10/2016 at 21:48
  Permalink

  Pan M. Król, poza byciem adwokatem nir tylko Chojniaka, jest równiaż radnym PIS w sejmiku wojewódzkim.
  Nie od dziś wiadomo, że część piotrkowskiego PIS marzy o miejskich posadach, np. wice prezydenta. Chojniak znowu boi się tego, by taki wice nie podsiał go przy najbliższej nadarzającej się okazji.
  Pytanie jak zachowają się radni Kozłowski i Gajda.

  1

  0
  Reply
 • 08/10/2016 at 18:18
  Permalink

  Królem Piotrkowa jest ten pan? A to kiedy Chojniak abdykował? Króla wybrali na elekcji? I dlaczego niemiecka prasa polsko-języczna milczy na ten temat?

  1

  0
  Reply
 • 08/10/2016 at 14:26
  Permalink

  Chojniak liczy na niewiadomo co wyrzuci w błoto mnóstwo
  kasy a Duda ominie go szerokim è bo dla niego partnerem nie będzie nauczyciel z zawodówki
  tylko prezydent Węgier. Liczę że Gazeta trybunalska rozliczy tę szopkę.

  2

  0
  Reply
 • 08/10/2016 at 13:27
  Permalink

  Jak zawsze, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Już teraz wyobrażam sobie powitanie prezydenta RP Andrzeja Dudy w Piotrkowie w 2017 z okazji 800 lecia naszego grodu. To teraz lewica zostanie odsunięta od koalicji z Razem dla Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka? Bo jak tu się pokazać prezydentowi i jego zastępcom w asyście radnych SLD!

  1

  0
  Reply
  • 08/10/2016 at 14:13
   Permalink

   Krol jest lacznikiem miedzy poboznym a ministrem nie od dzis wiadomo. Pobozny sam do ministra nie pojdzie bo zdradzil PiS wiec potzrebny jest emisariusz. Wyglada na to ze w radzie miasta komuchy pojda w odstawke a na ich miejsce wejdzie piotrkowski pis tylko czy oni ulegna naciskom? Lorek pewnie tak a reszta? Jak zachowaja sie Kozlowski, Olejnik, Gajda? Ministrowi nie przeszkadza komuch Munik, bo dla niego najwazniejszy jest wynik wyborczy, miasto ma w nosie.

   1

   0
   Reply
 • 08/10/2016 at 10:14
  Permalink

  Nie pomoże puder – róż, kiedy pierdel czeka już.

  1

  1
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.