W magicznym świecie „Cyrku Zalewski”

Gromkimi oklaskami nagrodzono wszystkich artystów „Cyrku Zalewski” na zakończenie widowiska zaprezentowanego w niedzielę 4 września 2016 roku w Piotrkowie.

Założona przez Stanisława i Ewę Zalewskich grupa cyrkowa istnieje od 24 lat i w tym czasie zdobyła renomę najlepszego zespołu w Polsce. Pod namiotem prezentują się wysokiej klasy artyści z kraju i zagranicy. Od początku dużą rolę przykładano do pokazów tresury zwierząt, które zawsze są wielką atrakcją zwłaszcza dla dzieci.

W minioną niedzielę w Piotrkowie można było zobaczyć tresurę koni, kóz, wielbłądów oraz białych lwów i tygrysa. Treserem drapieżników jest Czech Ludwik Berousek.

Publiczność zachwyciła młoda absolwentka Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku Dominika Krystel, która zaprezentowała m.in. trudną żonglerkę nogami.

Swoją sprawnością fizyczną i sprężystością zadziwiła Zuma Zuma, czyli grupa akrobatów z Kenii, a niebywałymi umiejętnościami gimnastycznymi wykazała się Żaneta Adamczyk, która na pionowej linie wykonywała akrobacje bez żadnego zabezpieczenia.

Nie mogło zabraknąć klowna, w rolę Mirko wcielił się Mirosław Bogut, któremu w rozbawianiu publiczności pomagały wesołe kozy. Ciekawostką, czymś wyjątkowym jak na cyrk, był pokaz laserowy.

W przerwie dwugodzinnego programu dzieci chętnie korzystały z możliwości przejażdżki na wielbłądach dwugarbnych. W tym czasie konferansjer cyrku Bartłomiej Bukład udzielił krótkiego wywiadu naszej gazecie.

Po spektaklu widzowie mogli się spotkać ze wszystkimi artystami, otrzymać autografy, zrobić wspólne zdjęcia, porozmawiać.

Stanisław i Ewa Zalewscy zapewnili, że za rok postarają się ponownie przyjechać do Piotrkowa, z nowym programem na 2017 rok.

→ Paweł Reising

5.08.2016

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

 

1
0

One thought on “W magicznym świecie „Cyrku Zalewski”

 • 18/09/2016 at 01:38
  Permalink

  Powinniście płonąć ze wstydu, promując to pseudowidowisko oparte na cierpieniu zwierząt!

  0

  2
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.