Tęczowy Poznań, tęczowy Piotrków

„Głos Wielkopolski” poinformował wczoraj, że Poznań został pierwszym w Polsce miastem, na którego ulicach oficjalnie pojawiły się tęczowe flagi – symbol społeczności LGBT – grupy społecznej zrzeszającej lesbijki, gejów, biseksualistów i transseksualistów.
glos-wielkopolski-teczowe-flagi-2016
Foto: gloswielkopolski.pl / screen (gt), kliknij, aby powiększyć.

Zgodę na przyozdobienie stolicy Wielkopolski kolorowymi flagami wydał prezydent miasta Jacek Jaśkowiak, który uznał, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpoczynający się dziś w Poznaniu Marsz Równości zorganizowany przez „Grupę Stonewall” miał należytą oprawę.

Jak podaje gazeta, „rzecznik urzędu miasta tłumaczy, że podobne decyzje były już podejmowane wcześniej – na poznańskich latarniach wisiały już m.in. flagi Lecha Poznań, gdy ten świętował swój jubileusz. Teraz na słupach zawisły nie flagi niebiesko-białe, a tęczowe, które są symbolem ruchu na rzecz równouprawnienia osób LGBT”.

Komentarz

Mieszkający w Piotrkowie przedstawiciele mniejszości seksualnych mogą jedynie pozazdrościć obywatelom Poznania szczerości intencji i otwartości J. Jaśkowiaka. Z pewnością byliby zadowoleni, gdyby podobna inicjatywa stała się udziałem prezydenta naszego miasta mgr inż. Krzysztofa Chojniaka z zawodu nauczyciela, którego demokratyczne i pluralistyczne poglądy są powszechnie znane.

→ (mb)

24.09.2016

• foto: pixabay.com

#teczowyPoznan #teczowyPiotrkow

 

 

0
0

2 myśli na temat “Tęczowy Poznań, tęczowy Piotrków

 • 24/09/2016 o 15:55
  Permalink

  On się boi. Jest prezesem klubu „Tęcza”, ale się boi tęczy. Najbardziej bowiem bolą własne niedoskonałości. Jedni próbują się ich pozbyć, inni czynią z nich sztandar.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.