Śmieci sortowane po 11 zł od osoby, niesortowane po 20 zł – aktualizacja

28 września 2016 r. podczas XXVI Sesji RM Piotrkowa Trybunalskiego, stosunkiem głosów 12:10 uchwalono zmianę stawek za wywóz nieczystości stałych.

Podczas burzliwej dyskusji przed głosowaniem Grzegorz Lorek (PiS) postawił pytanie, czy jest rozważana możliwość wprowadzenia obniżek dla rodzin wielodzietnych lub osób niepełnosprawnych? Dyr. ZDiUM Byczyński odpowiedział, iż możliwość udzielenia takich ulg daje MOPR.

Radna Głowacka (RdZP) zapytała, czy urząd nadal będzie dofinansowywał usługę wywozu odpadów? Wiceprezydent Karzewnik stwierdził, że system powinien sam się bilansować i nie powinien być subsydiowany. A zatem zaproponowane stawki 11 i 20 zł od osoby, w pełni zabezpieczą pokrycie wszystkich kosztów tej działalności.

Dyr.  ZDiUM Byczyński zapowiedział, że rokrocznie będzie przedstawiać radnym, jakie są rzeczywiste koszty ponoszone przez budżet, bo być może za rok nastąpi konieczność modyfikacji tych stawek.

Radna Olejnik (PiS) podziękowała za to, że służby prezydenta potraktowały sprawiedliwie wszystkich mieszkańców podnosząc stawki solidarnie, ze względu na aspekt wychowawczy. Radna zapytała także, gdzie w tak ważnym dla mieszkańców momencie jest prezydent tego miasta Krzysztof Chojniak? Okazało się, że niewykorzystany urlop był ważniejszy niż interes społeczny.

Z sali padło pytanie, czy prezydent przygotowany jest na falę negatywnych komentarzy ze strony obywateli Piotrkowa, jego zastępca Karzewnik odpowiedział, że on sam nie boi się hejtu.

Ostatecznie radni koalicji „Razem dla Piotrkowa” Krzysztofa Chojniaka wespół z radnymi Sojuszu Lewicy Demokratycznej, stosunkiem głosów 12 do 10 podnieśli opłaty z dotychczasowych 9 zł od osoby do 11 za segregowanie i z 18 zł od osoby do 20 za niesegregowanie.

 

Komentarz

Tak więc taką mamy prawicowo-lewicową koalicję w piotrkowskiej radzie miasta i takiego hojnego prezydenta, który podczas kampanii wyborczej 2 lata temu głosił, że „kocha Piotrków”, a wczoraj nie odważył się nawet przyjść na obrady.

Wyrażamy nadzieję, że już niebawem, bo za 2 lata, nastąpi zmiana na stanowisku prezydenta Piotrkowa, a także we wszystkich miejskich spółkach, gdyż mocno eksponowane, a nie mające pokrycia w rzeczywistości, poglądy religijne i współpraca z postkomunistami, których poprzednicy byli największymi ciemiężycielami Polaków, nie pozostaną obojętne.

Mieszkańcy Piotrkowa, macie pełne prawo podziękować włodarzowi Chojniakowi i radnym z jego ugrupowania „Razem dla Piotrkowa”: Błaszczyńskiemu, Czajce, Czubale, Winiarskiemu, Staszkowi, Terze, Kaźmierczakowi, Masiarkowi oraz postkomunistom z SLD: Brylskiemu, Dziemdziorze, Miazkowi i Ziółkowskiej przez których zapłacicie więcej o 22,5 % za odbiór śmieci.

#powiedzNIEchojniakowi

→ (ha) / (mb)

28.09.2016

• foto: HA / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

4 myśli na temat “Śmieci sortowane po 11 zł od osoby, niesortowane po 20 zł – aktualizacja

 • 30/09/2016 o 12:24
  Permalink

  Powiedzieć NIE chojniakowej koalicji? Bardzo dobry pomysł. Tylko JAK? Najlepiej byłoby podjechać wywrotkami ze śmieciami stałymi pod budynki, którymi włada piotrkowski ratusz:
  1. Pasaż Rudowskiego
  2. ul. Szkolna – w budynkach policyjnych
  3. ul. Sienkiewicza – w budynku po PZPR
  4. ul. Słowackiego – budynek dawnego arbajtsamtu, obecnie straży miejskiej
  5. ul. Belzacka – OSiR
  6. ul. Belzacka – miejski zarząd ulicami, drzewami i parkami, czy jakoś tak toto się zwie
  7. ul. Próchnika – MOPS
  8. al. 3-go Maja – OSiR
  9. ul. Frana – biuro przestrzennego projektowania
  10. i gdzie jeszcze miejscy biurokraci są, to nie wiem;
  wywalić te śmieci stałe, a najlepiej bardzo śmierdzące, jako protest przeciw podwyżkom.
  Tylko kto to zrobi, kto będzie miał forsę i odwagę, kto jest zorganizowany, aby w ten czy podobny sposób protestować?
  POZDRAWIAM.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 29/09/2016 o 20:12
  Permalink

  „Całym sercem dla Piotrkowa” – i wszystko jasne!

  0

  0
  Odpowiedz
 • 29/09/2016 o 17:07
  Permalink

  Nic dodać nic ująć. Sama prawda.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.