Radni mają głos – odc. 1 Drogi

Choć piotrkowska Rada Miasta składa się z 23. radnych, tylko kilku z nich ma prawo do wypowiedzi publicznych za pośrednictwem mediów kontrolowanych przez koalicję rządzącą w Piotrkowie.

Chodzi oczywiście o radnych z ugrupowania „Razem dla Piotrkowa” i postkomunistów z SLD, którzy wraz ze ścisłym kierownictwem Urzędu Miasta brylują w urzędniczej TV – w całości finansowanej z publicznych środków.

Głos opozycji się nie liczy, ponieważ wprowadza niepotrzebny zamęt do idealnego świata wykreowanego przez gminne władze za pośrednictwem wspomnianej, lokalnej telewizji oraz usłużnych polskich i niemieckich mediów, czerpiących profity z pozytywnych kontaktów z miejską nomenklaturą.

„Gazeta Trybunalska” rozpoczyna cykl spotkań z radnymi opozycji, które poświęcone będą najważniejszym sprawom dotyczącym funkcjonowania miasta. Wstępnie planujemy, że „briefingi” prasowe odbywać się będą dwa razy w miesiącu.

Na pierwszy ogień idą inwestycje drogowe. Zapraszamy.

 

→ (mb)

14.09.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

 

2
0

6 myśli na temat “Radni mają głos – odc. 1 Drogi

 • 15/09/2016 o 00:21
  Permalink

  Podsumowanie. Redaktor + „przypadkowy mieszkaniec’ + trzech ludzi którzy kompletnie nie mają nic ciekawego do powiedzenia = ponad 12 minut straconego życia.

  0

  3
  Odpowiedz
 • 14/09/2016 o 12:26
  Permalink

  Super pomysł!
  Nareszcie mieszkańcy Piotrkowa będą mogli dowiedzieć się prawdy. Szkoda, że nie są nagrywane obrady rady miasta i posiedzenia komisji problemowych tak jak komentowany materiał.
  Na komisjach to dopiero się dzieje. Przewodniczącymi są ludzie Chojniaka i Błaszczyńskiego oraz koalicjanci z SLD. Tak trzymać panie redaktorze.

  2

  0
  Odpowiedz
 • 14/09/2016 o 10:59
  Permalink

  Zrobi się projekt i przebuduje się w dwupasmówkę. Co za problem? Ktoś weźmie znowu pieniądze za projekt, maszyny wjadą i się zrobi. Mieszkańcy zapłacą.
  Przepraszamy, popełniliśmy błąd, więc chwała nam, że naprawiamy.

  2

  0
  Odpowiedz
 • 14/09/2016 o 09:02
  Permalink

  Bardzo dobry pomysł.
  Proponuję jeszcze rejestrować przebieg sesji ( i poszczególnych komisji) i udostępniać w sieci. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, widzieć i słyszeć.

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.