Prezydent Piotrkowa profanuje mszę żałobną!

2 września w Piotrkowie Trybunalskim odbył się pogrzeb ś.p. Zbigniewa Mrozińskiego, działacza NSZZ „Solidarność”.

Wśród  żałobników znaleźli się m. in. poseł Anna Milczanowska, senator Wiesław Dobkowski i wysłannik Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, dyrektor Biura Politycznego MON – Bartłomiej Misiewicz.

Na ceremonię prezydent Piotrkowa Chojniak spóźnił się około 20 minut i stanął pod kasztanem, za ogrodzeniem kaplicy. Z kieszeni pogniecionej marynarki, do której stosownie do okoliczności, dobrał niebieski krawat w kratę, wyjął smartfon i dobre 10 minut bawił się urządzeniem.

Nie wiemy, czy odpisywał na esemesy od Zbigniewa Włodarczyka, sprawdzał wyniki lotto czy szukał pokemonów, ale był tak zajęty stukaniem w ekran, że nie zwracał uwagi na to, co dzieje się wokół. Kiedy postanowiliśmy sfotografować prezydenta od frontu, chcąc przekonać się, co go tak wciągnęło, spłoszył się, jak uczniak przyłapany na paleniu papierosów i w panice uciekł do kaplicy. Na jednym ze zdjęć wyraźnie widać, jak wielkie kroki sadził.

Teraz mamy już pewność! Chojniak jest uzależniony od dwóch co najmniej rzeczy: telefonu i miłości do…. Piotrkowa. O pierwszej z tych fatalnych przypadłości pisaliśmy w tekście: „W czasie sesji radni się nudzą” , o drugiej informujemy na bieżąco.

Gwoli dziennikarskiej rzetelności pragniemy zauważyć, że nauczyciel elektryk nie został zaproszony do zajęcia miejsca w kaplicy, pośród przybyłych z Warszawy polityków, a sam nie miał na tyle odwagi, żeby po pogrzebie zamienić z którąś z osób nawet kilku słów, jak zrobili to np. radni, związkowcy, mieszkańcy Piotrkowa…

Apelujemy do Chojniaka, aby nigdy więcej nie pojawiał się w okolicach ul. Cmentarnej, bo przynosi temu miastu wstyd na całą Polskę! A jeśli nie może opanować swojego natręctwa powinien skorzystać z pomocy terapeuty lub psychologa.

→ (mb)

4.09.2016

#kulturaWysoka

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: „Rada pedagogiczna” I LO – dyrektor Michalski pali w miejscu publicznym

 

 

1
0

5 myśli na temat “Prezydent Piotrkowa profanuje mszę żałobną!

 • 15/11/2016 o 19:01
  Permalink

  Ludzie juz nie macie o czym pisać? Używał telefonu bo zapewne musiał . Mamy 21 wiek a nie jakieś średniowiecze chociaż z tego co widze to jeszcze połowa piotrkowian nie wyszła z ery kamienia łupanego łącznie z tą gazetą pozdrawiam 🙂

  1

  10
  Odpowiedz
 • 05/09/2016 o 08:15
  Permalink

  Powinno się to chyba pozostawić bez komentarza….
  Brak szacunku do zmarłego,
  Brak szacunku do Najwyższego Pana Jezusa Chrystusa, którego ofiara była w tym czasie sprawowana.

  7

  1
  Odpowiedz
 • 04/09/2016 o 22:37
  Permalink

  Czemu jeszcze jestem zaskoczona? Zachowanie żenujące.

  7

  1
  Odpowiedz
 • 04/09/2016 o 20:53
  Permalink

  Spóźnił się, bo pewno mieli podstawić lektykę, ale się baldachim urwał. Przecież na nogach nie będzie wchodził do jakiejś tam kaplicy. Kto tu w końcu jest ważniejszy: jakiś Mroziński, który już i tak nic nie może, czy panujący prezydent, który może wszystko?

  Wystraszył go fotograf, to pobieżył. Zdążył na przyjęcie ciała Chrystusa?

  Co mnie zastanawia, to fakt, że puszczono Chojniaka luzem, bez opieki. No i potem są takie rezultaty.
  Poza tym, mógł się obrazić: nikt nie podbiega, w rękę nie całuje; Zbyś nie wiadomo gdzie…

  7

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.