Piotrków Trybunalski: szef sztabu WOŚP Cecotka łże na facebooku!

Dariusz Cecotka, koordynator piotrkowskiego sztabu WOŚP, który 10 stycznia 2016 r. złożył doniesienie do KM Policji w Piotrkowie wobec czworga nieletnich wolontariuszy, za wszelką cenę chce wymazać ten obraz z pamięci oraz przykryć swoją nieudolność organizacyjną.

26 sierpnia 2016 r. na facebookowej stronie WOŚP Piotrków Trybunalski zamieścił wpis (pisownia oryginalna):

WOSP-Cecotka-klamstwo-1-09-2016
Kliknij, aby powiększyć.

Już wiemy więcej więc chcielibyśmy Was poinformować o tym fakcie. Uzasadnieniu wyroku Sądu jest napisane, że Sąd nie dopatrzył się znamion przestępstwa zarzucanego Wolontariuszom WOŚP. Materiał jaki został przedstawiony w Internecie nie pokazuje, że wolontariusze przywłaszczają sobie pieniądze. Pamiętać musimy, że wyrok jeszcze nie jest prawomocny i strony mogą się do niego ustosunkować odwołując co do wyroku lub treści uzasadnienia. Jedno możemy powiedzieć, że Sztab WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim nie zamierza wnosić odwołania.

Cecotka powołuje się na „uzasadnienie wyroku”, z którego treści wynika, że sąd nie dopatrzył się znamion przestępstwa zarzucanego wolontariuszom, gdyż zamieszczony w internecie materiał nie pokazuje, że młodzież przywłaszcza sobie pieniądze.

Problem polega jednak na tym, że:

1) Nie ma i nie było żadnego „uzasadnienia wyroku”, bo żadna ze stron, ani oskarżyciel publiczny, czyli KMP w Piotrkowie, ani obwinieni, nie wystąpili o pisemne uzasadnienie postanowienia. Fakt ten potwierdziła Katarzyna Białkowska inspektor Oddziału Administracyjnego Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim, która w imieniu wiceprezesa SR przesłała do redakcji pismo o treści:

W odpowiedzi na Pana zapytanie, po uzyskaniu informacji od Pani Przewodniczącej III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich tut. Sądu, uprzejmie informuję, iż w sprawie o sygn. III Nkd 41/16 nie wpłynął żaden wniosek o pisemne uzasadnienie orzeczenia. Z poważaniem. Na zarządzenie Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Piotrkowie Tryb. z dnia 01.09.2016 r.

2) Sąd nie mógł dopatrzeć się „znamion przestępstwa” – jak pisze Cecotka, ponieważ sprawa dotyczyła wykroczenia. Terminologia jaką posługuje się Dariusz Cecotka nie ma nic wspólnego z przyjętymi zasadami obowiązującymi w wymiarze sprawiedliwości.

3) „Gazeta Trybunalska” jako jedyne medium w Piotrkowie Trybunalskim opublikowała kopię postanowienia, z którym może zapoznać się każda osoba interesująca się skandalicznym wydarzeniem, jakie miało miejsce 10.01.2016 r. (> link) za które pośrednią odpowiedzialność ponosi Dariusz Cecotka (> link).

4) Materiał opisowy, foto i video, jaki udostępniliśmy na stronach „GT” (> link) był i jest jedynie uzupełnieniem do zeznań złożonych przez świadków, którzy widzieli, jak wyjmowane z puszek monety były wkładane do kieszeni przez dwoje wolontariuszy.

5) Sprawa nastolatków została umorzona. Pojęcie umorzenia nie jest tożsame z uniewinnieniem. Nie wiemy, jaki był powód takiej decyzji, możemy jedynie przypuszczać, że sąd uznał, że kwota, jaką dzieci zabrały z puszek była niewielka, gdyż świadkowie nie byli w stanie jej określić.

6) I na koniec szczyt ignorancji Cecotki, który stwierdził, że nie zamierza wnosić odwołania. W tym przypadku kierownik sztabu WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim może odwołać, ale wizytę u fryzjera, gdyż nie był stroną w sprawie.

Wszystko, co zostało opisane wyżej świadczy nie tylko o braku elementarnej wiedzy Cecotki, ale przede wszystkim o świadomym manipulowaniu opinią publiczną i prezentowaniu zwykłych kłamstw.

Również i ten materiał zostanie przekazany do Zarządu Fundacji WOŚP w Warszawie. W naszej ocenie osobnik, który nadużywa zaufania społecznego nie jest godny pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji, a jego postawa negatywnie wpływa na postrzeganie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

→ Mariusz Baryła

1.09.2016

• foto:  facebook.com/dariusz.cecotka

• foto:  facebook.com / screen (gt)

 

 

0
0

2 myśli na temat “Piotrków Trybunalski: szef sztabu WOŚP Cecotka łże na facebooku!

 • 09/12/2016 o 16:54
  Permalink

  Brak Mi słów Panie Baryla. Komedia jakaś

  1

  0
  Odpowiedz
 • 01/09/2016 o 17:58
  Permalink

  I po co to wszystko było?
  Dzieciaki, jak to dzieciaki, kto z nas nigdy nie wyciągnął z portfela taty czy mamy na lody? Niepilnowane dzieciaki zawsze będą chciały coś skręcić. Daje się w dupę, zmusza do przeprosin i naprawienia szkody.
  Nie, to trzeba było zaprzeczać, kłamać, rozdmuchiwać, pokpić się.

  0

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.