Para prezydencka na pikniku w Tomaszowie Mazowieckim (dużo zdjęć)

10 września 2016 r. prezydent RP Andrzej Duda wraz z żoną Agatą pojawił się w Tomaszowie Mazowieckim.

Głównym celem wizyty prezydenckiej pary był udział w odbywających się w dniach 10-11 września Dożynkach Prezydenckich w Spale k/ Tomaszowa. Szczegółowe informacje na temat pobytu gości można znaleźć na stronie”prezydent.pl” klikając > tutaj i > tutaj.

Pośród szeregu spotkań, w jakich prezydent RP i jego żona uczestniczyli, o których informowały media lokalne i ogólnopolskie, znalazło się jedno, wyjątkowe, niezwykle sympatyczne, bez udziału reporterów i wozów transmisyjnych.

Włodarz Tomaszowa Marcin Witko (PiS) zaprosił swojego przyjaciela A. Dudę do wzięcia udziału w pikniku rodzinnym z okazji pożegnania lata, zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 7, należącej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Obu panom towarzyszyły ich małżonki.

Dyrektor placówki Ligia Twardowska i jej zastępczyni Bogusława Szymczak poinformowały mnie, że tego typu plenerowe imprezy odbywają się dwa razy w roku i od dawna należą do szkolnej tradycji. Obecna edycja, z uwagi na obecność dostojnych gości, wyróżnia się wyjątkowo bogatym programem, co nie oznacza, że pozostałe pikniki miały skromną oprawę.

Na scenie swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie tomaszowskich szkół, w tym córka prezydenta Witko – Alicja, a także uczestnicy warsztatów prowadzonych w ośrodku kultury. Wystąpiła także Czeszka Teresa Szkudowa przebywająca w Tomaszowie na wakacjach.

W trakcie występów miało miejsce losowanie nagród w postaci zegarków, które otrzymało kilkoro z wykonawców. Gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko – rosyjski piosenkarz z polskim obywatelstwem.

Podczas pikniku nastąpiło przekazanie dwóch wozów bojowych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ludwikowie i Białobrzegach zakupionych dzięki dotacjom z Unii Europejskiej.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wydatnej pomocy tomaszowskich firm, które zapewniły również darmowy bufet; dla nikogo nie zabrakło grochówki, wędlin, potraw z grilla, napojów, słodyczy, ciast, a nawet obwarzanków i waty cukrowej, a jak widać na zdjęciach dotarło tutaj wielu tomaszowian.

Patrząc na perfekcyjną organizację pikniku, zadowolone twarze dzieci i dorosłych zastanawiałem się dlaczego np. w Piotrkowie Trybunalskim nie można organizować tego typu spotkań, które oprócz swojej funkcji rozrywkowej, pełnią także dużo ważniejszą rolę, jaką jest integracja mieszkańców dzielnicy?

Mam nadzieję, że zamieszczone fotografie w jakimś stopniu przybliżą doskonałą, przyjacielską atmosferę, jaka panowała wczoraj przed szkołą w dzielnicy Ludwików w Tomaszowie Mazowieckim.

→ Mariusz Baryła

11.09.2016

• foto: © Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

2 thoughts on “Para prezydencka na pikniku w Tomaszowie Mazowieckim (dużo zdjęć)

 • 12/09/2016 at 00:24
  Permalink

  Widzę zachwyt Pana Mariusza Panem Prezydentem Dudą

  0

  0
  Reply
 • 11/09/2016 at 23:18
  Permalink

  Panie Mariuszu! NIE wie Pan o czym Pan mówi wyrażając opinie, że w Piotrkowie nie ma takich imprez. A chroń Was Panie Boże! Nawet Pan nie wie jaką pracę musieli wykonać pracownicy tej szkoły wraz z nauczycielami żeby zadowolić chore ambicje p.dyrektor i prezydenta Tomaszowa. Proszę mi wierzyć – z malowaniem trawy na zielono włącznie. Jak za czasów PZPR…. A swoją drogą: uważa Pan, że taniec podkasanych chłopaków z klasy pożarniczej, świecenie majtkami i poniewieranie mundurem licował z godnością urzędu Prezydenta RP?

  1

  2
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.