Konkurs na prezesa TVP na żywo w internecie

W konkursie na prezesa Telewizji Polskiej odwołanie złożyła była szefowa TVP1 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, która nie została zakwalifikowana do trzeciego etapu – poinformował w niedzielę przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

„Konkurs wyłonił, jak na razie, czworo kandydatów w finale, ale jest jedno odwołanie od naszych decyzji, więc nie jest wykluczone, że finał będzie nieco szerszy. Odwołanie złożyła pani Małgorzata Raczyńska. Decyzja większości w sprawie jej nieprzepuszczenia do trzeciego etapu była w moim głębokim przekonaniu decyzją niesłuszną i niesprawiedliwą, zresztą mówiłem o tym od początku, zaraz po tym jak zapadła” – powiedział Czabański na konferencji prasowej w Toruniu.

Szef RMN zaznaczył, że wraz Joanną Lichocką głosował, aby Raczyńska była dopuszczona do finałowego etapu konkursu i mogła wziąć udział w tzw. wysłuchaniach.

„Jej kompetencje są bardzo wysokie, potwierdzone jej dyrektorowaniem w Programie Pierwszym TVP. Jej dyrektorowanie przyniosło wtedy wiele sukcesów. Wystarczy sięgnąć do opracowań w pismach branżowych i statystyk oglądalności telewizji w tamtym czasie. Myślę, że ona powinna być dopuszczona do finału, ale czy będzie – nie wiem. Decyzja zapadnie na kolejnym posiedzeniu Rady, czyli prawdopodobnie 6 października” – podkreślił Czabański.

Decyzją RMN do trzeciego etapu konkursu zastali zakwalifikowani: obecny prezes TVP Jacek Kurski, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński oraz reżyser Bogdan Czajkowski.

Czabański zapowiedział, że wysłuchania publiczne kandydatów na prezesa TVP odbędą się prawdopodobnie 7 października, a w zależności od decyzji Rady w sprawie Raczyńskiej-Weinsberg, weźmie w nich udział czworo lub pięcioro kandydatów.

„Wysłuchania będą publiczne. Będą transmitowane przez telewizję sejmową i będą dostępne w czasie rzeczywistym w internecie, czyli każdy zainteresowany będzie mógł śledzić to na bieżąco. Niektórzy z kandydujących zapowiedzieli już, że w pewnych fragmentach będą prosili o wyłącznie jawności, co jest czasem ze względu na tajemnice spółki konieczne. Oczywiście Rada prawdopodobnie takie wyłączenia będzie uwzględniać” – mówił przewodniczący RMN.

Czabański podał, że rozstrzygnięcie w sprawie prezesa TVP zapadnie około 12 października.

Zapowiedział też, że zaraz po wyłonieniu prezesa TVP będzie ogłoszony konkurs na prezesa Polskiego Radia; zarząd PR będzie jednoosobowy. Po nowym roku obędą się konkursy w rozgłośniach regionalnych.

„Prezes Polskiej Agencji Prasowej został wyłoniony konkursie w kwietniu. My ten konkurs uznajemy, nie będziemy urządzać nowego, tylko pan prezes zostanie przez nas jakby utwierdzony na całą kadencję. Zarząd też będzie jednoosobowy” – podkreślił Czabański.

→ wk / Kurier PAP

26.09.2016

• foto: pixabay.com

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

0
0

2 myśli na temat “Konkurs na prezesa TVP na żywo w internecie

 • 27/09/2016 o 07:12
  Permalink

  Mnie interesuje tylko to, żeby za nasze pieniądze nie serwowano nam odmóżdżających papek.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 27/09/2016 o 01:22
  Permalink

  Tylko jedno pytanie: Jaki wpływ na treści emitowane przez reżimową telewizję będzie mieć pani X, pan Z, podkomisarz Y?
  To naprawdę nie jest, z punktu widzenia odbiorcy, ważne, kto uzyska tytuł.
  Nie obchodzi mnie, kto zeżre moje kartofle, skoro i tak są przeznaczone na paszę. A wyprodukowane w efekcie gówno obchodzi mnie jeszcze mniej.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.