Jak wyrobnicy z niemieckiego portalu uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej?

1 września dla narodu polskiego, to dzień szczególny. W wyniku agresji niemieckiej poległo blisko 66 tys. polskich żołnierzy i oficerów, 134 tys. zostało rannych, a około 420 tys. dostało się do niewoli.

Mimo upływu 77. lat od napaści Niemiec hitlerowskich na nasze ziemie, pamięć o tragicznym wrześniu 1939 r. jest nadal żywa i należy do bardzo ważnych elementów polskiej polityki historycznej.

Szczególna rola przypada mediom, bo to m. in. za ich pośrednictwem pamięć historyczna jest kultywowana. I o ile w przypadku oceny niektórych rocznic, czy wydarzeń z przeszłości, dochodzi do sporu naukowców, polityków czy publicystów, o tyle dramat jaki rozpoczął się w Polsce blisko 80. lat temu takich wątpliwości nigdy nie budził.

Niemiecki-portal-screen-1-09-2016
Kliknij, aby powiększyć.

Niestety, nie wszystkie osoby zatrudnione w mediach były w tym roku zainteresowane uczczeniem tragicznych wydarzeń 1939 r.

Niemiecki portal „piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/” nie zamieścił nawet najdrobniejszej wzmianki o rocznicy wybuchu wojny. Przez cały dzień nie pojawiła się ani jedna fotografia odnosząca się do przeszłości, czy do piotrkowskich obchodów rocznicy. Ważniejsza, jak widać na załączonym zdjęciu, była informacja o festynie rodzinnym w Witowie.

Dlatego stawiam dwa retoryczne pytania: Czy istnieje jakiekolwiek usprawiedliwienie dla takiej postawy? Czy tak postępują Polacy?

Oto imiona i nazwiska tych, którzy milcząc o napaści faszystów na Polską urazili naszą narodową dumę i pamięć o setkach tysięcy polskich żołnierzy, którzy stanęli naprzeciwko żelaznych wojsk z czarną swastyką na sztandarach:

Aleksandra Tyczyńska
Marek Obszarny
Karolina Wojna
Dariusz Śmigielski
Katarzyna Renkiel

→ (mb)

6.09.2016

• foto: archiwum

• czytaj także:„Jak niemiecki portal okłamuje ludzi?”

 

 

0
2

2 myśli na temat “Jak wyrobnicy z niemieckiego portalu uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej?

 • 07/09/2016 o 08:34
  Permalink

  Zrehabilitują się i napiszą o napadzie naszych słowiańskich braci Rosjan Bolszewickich 17.IX., którzy wcześniej porozumieli się z narodowosocjalistycznymi Germanami?
  A tak w ogóle to w innych miastach i mediach chyba było podobnie – rocznica odfajkowana i szlus albo i w ogóle nie było żadnych wzmianek i uroczystości.

  0

  2
  Odpowiedz
 • 06/09/2016 o 16:41
  Permalink

  Ależ przecież ci państwo nie mieli żadnego obowiązku pisać na temat jakiejś tam wojny. To są ludzie najęci i piszą, za co im płacą.
  Może to są prawdziwi patrioci, którzy zarabiają po to, żeby móc wydać za własne pieniądze porządną monografię historyczną?

  Taki Joe Alex na przykład, pisywał kryminały (niezłe w dodatku, całkiem niezłe), brał za to ciężką kasę, żeby móc spokojnie tłumaczyć Szekspira. Za to już nie płacili.

  0

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.