Chojniak funduje kolejne podwyżki

Wczoraj, 23.09.2016 r. (piątek) w godz. 13-14 w budynku Urzędu Miasta odbyło się posiedzenie Komisji Administracji, Bezpieczeństwa Publicznego i Inwentaryzacji Mienia Komunalnego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
komisja_rm_23-09-2016-1
Kliknij, aby powiększyć.

Skład Komisji:

01. Monika Tera – przewodnicząca – Razem dla Piotrkowa – koalicja.
02. Marian Błaszczyński – członek – RdP – koalicja.
03. Rafał Czajka – członek – RdP – koalicja.
04. Krystyna Czechowska – członek – Razem dla Ziemi Piotrkowskiej – opozycja.
05. Jan Dziemdziora – członek – SLD – koalicja.
06. Łukasz Janik – członek – PiS – opozycja.
07. Lech Kaźmierczak – członek –RdP – koalicja.
08. Krzysztof Kozłowski – członek – PiS – opozycja.
09. Grzegorz Lorek – członek – PiS – opozycja.
10. Piotr Masiarek – wiceprzewodniczący – RdP – koalicja.
11. Ludomir Pencina – członek – RdZP – opozycja (nieobecny na posiedzeniu).
12. Tomasz Sokalski –  członek – RdZP – opozycja.

Komisja głosami koalicji, stosunkiem 6:5 (nieobecny radny opozycji L. Pencina) przegłosowała podwyżkę opłat za odbiór i wywóz nieczystości stałych tj. śmieci sortowanych z 9 do 11 zł od osoby.

komisja_rm_23-09-2016-3
Kliknij, aby powiększyć.

Nowa stawka wejdzie w życie 1.01.2017 r., jeżeli radni pozostałych komisji, w poniedziałek 26 i we wtorek 27, oraz podczas sesji Rady Miasta w środę 28.09.2016 r., przegłosują zmianę ceny, jak miało to miejsce w dniu wczorajszym.

Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie, bowiem koalicja ma większość w Radzie Miasta, a SLD głosuje tak, jak radni ugrupowania Razem dla Piotrkowa, którego liderem jest prezydent Chojniak.

Podwyżkę uzasadnia się nie tylko faktem, że wg deklaracji nie 100% gospodarstw domowych segreguje odpady, a 94%, ale również tym, że w 2015 r z budżetu miasta dołożono 3,5 mln zł, żeby utrzymać stawkę na poziomie 9 zł zamiast 12 zł.

W 2017 r., jak tłumaczył na posiedzeniu komisji wiceprezydent Adam Karzewnik, magistrat nie będzie już dopłacać. Nowe ceny mają obowiązywać przez 4 lata tj. od 2017 do 2020 r.

 

 

→ (ha) / (mb)

24.09.2016

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

#śmieciwPiotrkowie

 

 

0
0

9 thoughts on “Chojniak funduje kolejne podwyżki

  • 27/09/2016 at 15:29
    Permalink

    Pani Korekta niech się uspokoi:-) Uwagę zwracamy na meritum; nie skupiamy się na nic nieznaczących literówkach. Przecież oczywistym jest, że jest to błąd pisarski…

    0

    0
    Reply
    • 27/09/2016 at 22:22
      Permalink

      No, ale większą głupotą to się nie mogłeś już popisać, Anonimie!

      0

      0
      Reply
  • 25/09/2016 at 15:34
    Permalink

    …a Chojniak zobowiązał się dopłacić z miejskiej kasy (czytaj: naszych pieniędzy) różnię pomiędzy ceną…

    RÓŻNIĘ, tak?

    0

    0
    Reply
  • 25/09/2016 at 13:08
    Permalink

    Mam pytanie: czy był już ogłoszony przetarg? Skąd państwo Radni wiedzą, że za 11 zł. będą chętni do wywożenia śmieci? A może zgłosi się firma chcąca wywozić na 7 zł? I co wtedy? Czy to nie jest jawna sugestia dla firm jaką cenę mogą wystawiać w przetargu. Dla mnie to materiał dla CBA. Czas już się wziąć za tych ludzików od podnoszenia podatków. I proszę opublikować imiennie kto będzie głosował za podwyżką na sesji Rady Miasta!

    0

    0
    Reply
    • 25/09/2016 at 13:18
      Permalink

      Szanowny Panie,

      W tekście powyżej podane są nazwiska osób, członków komisji, przedstawicieli koalicji, którzy oddali sześć głosów „za”. Przetarg na wywóz nieczystości był ogłoszony w zeszłym roku i nadal obowiązuje. Ponieważ miejscu urzędnicy nie potrafili sobie poradzić z prostym tematem, jakim jest znalezienie korzystnych rozwiązań dla mieszkańców, przetarg klepnięto, a Chojniak zobowiązał się dopłacić z miejskiej kasy (czytaj: naszych pieniędzy) różnicę pomiędzy ceną zaproponowaną przez „śmieciarzy”, a zatwierdzoną przez Radę Miasta. Teraz wycofał się z dalszego dotowania wywozu nieczystości, bo nieustannie powiększa mu się dziura (budżetowa). Mam nadzieję, że wytłumaczyłem Panu aspekt sprawy. Jeśli nie, proszę pisać. Pozdrawiam. (mb)

      0

      0
      Reply
      • 25/09/2016 at 18:11
        Permalink

        Obecny przetarg obowiązuje do grudnia. Od stycznia powinny być nowe stawki ale chyba dopiero po ogłoszeniu wyniku przetargu a nie przed?

        0

        0
        Reply
  • 24/09/2016 at 12:12
    Permalink

    I bardzo dobrze facet prawi. Chojniak przed wyborami mizdrzył się przed emerytami i rencistami o głosy poparcia swojej kandydatury na prezydenta Piotrkowa a po wyborach podwyższa im opłaty i zabiera to co dał im polski Rząd. Radni koalicji Monika Tera, Rafał Czajka, Jan Dziemdziora, Piotr Masiarek, Lech Kaźmierczak i Marian Błaszczyński pokazali, gdzie mają emerytowanych wyborców. W środę 28 września br. podczas sesji rady miasta okaże się którzy jeszcze koalicjanci wspierający Chojniaka obrócą się przeciwko swoim wyborcom głosując za podwyższeniem opłat z 9 do 11 zł od osoby.

    0

    0
    Reply
  • 24/09/2016 at 11:51
    Permalink

    Nie chcę, żeby gmina do mnie dopłacała w sprawie moich śmieci. To byłoby nie fair.
    Wnoszę zatem o odbieranie moich śmieci w ilości istotnie przeze mnie produkowanej. Niesegregowanych. I za to chcę płacić. W tej chwili jestem tak rozleniwiona, że wrzucam do pojemnika, jak leci: nie chce mi się iść do ogrodu i wyrzucić obierki na kompost.
    Skąd wzięto te 94%?
    Segregujący dopłacą do niesegregujących. Podoba mi się. Zylu, zylu na patylu, trzeba było nie być takim prawilnym.
    Kiedy w końcu ustawa zostanie zgłoszona do TK, jako niezgodna z Konstytucją?

    0

    0
    Reply
  • 24/09/2016 at 11:21
    Permalink

    Czyżby miasto nie mogło uzyskać kolejnej pożyczki i dlatego sięga do portfeli mieszkańców? Myślę, że dla większości osób podwyżka nie stanowiłaby problemu, gdyby w mieście powstawały nowe, godziwie płatne miejsca pracy… Pracownicy magistratu pewnie tej zmiany nie odczują. Za ich podwyżki wynagrodzeń zapłacą Piotrkowianie.

    0

    0
    Reply