Chojniak funduje kolejne podwyżki vol. 2

26 września 2016 r. w piotrkowskim magistracie odbyło się posiedzenie dwóch połączonych komisji Rady Miasta, dyskutowano i głosowano nad projektem podwyżki opłat za odbiór i wywóz śmieci sortowanych.
komisja_rm_26-09-2016-4
Kliknij, aby powiększyć.

Proponowany wzrost opłaty ma być wyższy o 22,5 %, co oznacza skok ceny z 9 do 11 zł od osoby. Gospodarstwo domowe zamieszkiwane przez czterech lokatorów zapłaci więc 44 zł, zamiast 36. Przy założeniu, że podwyżka dotyczyć będzie 63 tys. osób, bo tyle, znalazło się w złożonych w 2015 r. deklaracjach, do kasy miejskiej rocznie wpłynie o 1,5 mln zł więcej. Jeżeli więc UM dopłacił dotąd 3,5 mln zł to i tak kolejne podwyżki są nieuniknione.

Podczas głosowania członków Komisji Polityki Gospodarczej za podwyżką były 3 osoby: Bronisław Brylski (SLD), Szymon Miazek (SLD), Mariusz Staszek (RdP).

4 głosy na „nie” oddali: Grzegorz Lorek (PiS(, Wiesława Olejnik (PiS), Piotr Gajda (PiS), Marlena Wężyk-Głowacka (RdZP). Wstrzymało się od głosu 2 radnych: Jan Dziemdziora (SLD), Lech Kaźmierczak (RdP). Komisja nie zaopiniowała projektu uchwały. Przew. Komisji J. Dziemdziora.

komisja_rm_26-09-2016-2
Kliknij, aby powiększyć.

Podczas głosowania członków Komisji Budżetowej za było 5 osób: Urszula Czubała (RdP), Mariusz Staszek (RdP), Monika Tera (RdP), Ewa Ziółkowska (SLD), Piotr Masiarek (RdP).

Przeciw oddano 4 głosy, które należały do: Marka Konieczki (RdZP), Tomasza Sokalskiego (RdZP), Piotra Gajdy (PiS), Krzysztofa Kozłowskiego (PiS). Od głosu wstrzymał się Rafał Czajka (RdP). Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały. Przew. Komisji M. Staszek.

Przed głosowaniem salę obrad opuścili członkowie Komisji Budżetowej i przez to nie wzięli w nim udziału: Sławomir Dajcz (PiS) i Krystyna Czechowska (RdZP).

komisja_rm_26-09-2016-1
Kliknij, aby powiększyć.

W środę 28 września 2016 r. odbędzie się sesja Rady Miasta, zabraknie na niej radnego RdZP Ludomira Penciny, który wyjechał do USA w odwiedziny u syna.

→ (ha) / (mb)

27.09.2016

• foto: HA / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• „Chojniak funduje kolejne podwyżki” vol. 1 kliknij > tutaj

#śmieciwPiotrkowie

 

 

 

1
0

5 myśli na temat “Chojniak funduje kolejne podwyżki vol. 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.