TW „Ogrodnik” w Strefie FM

Właśnie otrzymaliśmy list od czytelnika oburzonego wyemitowaną kilka godzin wcześniej na antenie lokalnego radia Strefa FM rozmową z Romanem Jagielińskim.

Publikujemy jego treść z zachowaniem oryginalnej pisowni (pogrubienie od red.):

Z ogromnym niesmakiem wysłuchałem dzisiaj w piotrkowskim radiu Strefa FM wywiadu z Romanem Jagielińskim. Prowadząca rozmowę Beata Stachaczyk przedstawiła go jako wybitnego polityka, byłego premiera i operatywnego sadownika. Całkowicie pominięto fakt, że Jagieliński był tajnym współpracownikiem komunistycznej służby bezpieczeństwa. Od 25 marca 1981 r. figuruje w kartotece odtworzeniowej wydz. II BEiA UOP oraz w kartotece komputerowej ZSKO. Zarejestrowany przez wydz. VI WUSW Piotrkowie Trybunalskim jako agent TW „Ogrodnik”. Z dokumentów dostępnych w internecie wynika, że do współpracy przystąpił dobrowolnie.

W rozmowie gość radia Strefa FM na pytanie prowadzącej o możliwy powrót do polityki stwierdził, że „gdybym chciał, to bym już wrócił”

Proszę Pana Redaktora o sprawdzenie w archiwum IPN ilu osobom TW „Ogrodnik” zniszczył życie, na czyim nieszczęściu się dorobił i czy ta jego przeszłość nie jest związana z faktem, że piotrkowskie radio nie po raz pierwszy go promuje.

(Nazwisko do wiadomości redakcji).

Dziękujemy za informację. Niestety, nie potrafimy udzielić odpowiedzi na pytanie, dlaczego Strefa FM tak chętnie zaprasza i promuje byłego tajnego współpracownika SB Jagielińskiego? Nie wiemy także z jakiego powodu naprawdę zasłużeni mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego są całkowicie pomijani przez tę stację, ale zdajemy sobie sprawę z destrukcyjnego wpływu byłej agentury i nomenklatury na obecną rzeczywistość. Piotrków jest tego najlepszym przykładem.

→ (mb)

19.08.2016

• foto: youtube.com

 

 

1
0

2 myśli na temat “TW „Ogrodnik” w Strefie FM

 • 21/08/2016 o 10:05
  Permalink

  Brawo panie redaktorze! Prawdę i tylko prawdę należy konsekwentnie opisywać! I każdego TW pokazywać palcem!

  1

  0
  Odpowiedz
 • 20/08/2016 o 12:15
  Permalink

  Radio Strefa FM nie powinno przeprowadzać wywiadu z byłym TW w ten sposób jakby go promując. Szef piotrkowskiego radia Strefa FM (wcześniej Radio Piotrków) w 1990 r przestrajał UKF w radioodbiornikach i radiomagnetofonach sprowadzanych masowo z zachodu w wynajmowanym przez siebie na ul. Starowarszawskiej lokalu. Dopiero później w oficynie budynku po byłej siedzibie PZPR w al. 3-go Maja zaczęło nadawać Radio Piotrków.

  1

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.