„Rada pedagogiczna” I LO – dyrektor Michalski pali w miejscu publicznym

Dziś, 30 sierpnia 2016 r. w godzinach południowych w jednym z zadaszonych ogródków gastronomicznych usytuowanych w Rynku Trybunalskim można było dostrzec dość swobodnie zachowującą się grupę osób.

Wśród sześciu kobiet w średnim wieku siedzących przy stoliku prym wiódł dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie mgr Henryk Michalski. Zagadywał zgromadzone panie, wybuchał śmiechem, rozmawiał przez telefon i palił papierosy.

Dyrektor Michalski z pełną świadomością łamał obowiązującą w Polsce Ustawę zamieniająca przepisy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która zabrania palenia m. in. w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, w tym także w ogródkach częściowo zabudowanych. Na tym właśnie polega różnica, która wielu niepalącym sprawia trudność interpretacyjną, gdyż w ogródkach otwartych, póki co, kurzyć można do woli.

Postawa Michalskiego jest wyjątkowo nieprzyzwoita nie tylko dlatego, że kilkakrotnie w ciągu krótkiego czasu popełnił wykroczenia zagrożone grzywną w wysokości 500 złotych, że naraził postronne osoby na działanie trującego dymu, ale także dlatego, że swym nałogiem daje fatalny przykład młodzieży uczęszczającej do I LO.

Nie mamy prawnego obowiązku informowania organów ścigania o popełnionym przez Michalskiego wykroczeniu, ale chętnie opublikujemy jego list. Jesteśmy przekonani, że potrafi przeprosić za swoje zachowanie.

→ (mb)

30.08.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

• czytaj także: > „Michałowska – księgowa z OSiR na zakupach”

 

 

 

0
0

11 myśli na temat “„Rada pedagogiczna” I LO – dyrektor Michalski pali w miejscu publicznym

 • 08/12/2018 o 17:39
  Permalink

  Pan Henio jest irytujący, głośny i jakiś taki… mało poważny. No i brak mu charyzmy. Szkoda.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 01/09/2016 o 13:58
  Permalink

  A mój komentarz, który dotyczył tego śmiesznie błachego i infantylnego artykułu nie doczekał się publikacji. Pewnie za wysokich lotów byłże on.

  1

  1
  Odpowiedz
 • 31/08/2016 o 12:18
  Permalink

  Szkoda, że nie komentujecie wywiadu z Panem Słowikiem, opowiadań Pana Rutkowskiego, zwycięstwa młodego człowieka z naszego powiatu w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie (to tylko wczorajszy dzień) tylko jak zwykle skupiacie się na wybranych fragmentach z artykułu o paleniu w miejscu publicznym… Skupcie się wszyscy komentujący na rzeczach ważnych, a nie na pierdołach i…. dalej sobie sami dopowiedzcie.

  0

  0
  Odpowiedz
  • 31/08/2016 o 13:58
   Permalink

   Szkoda…widocznie jesteśmy głupi, małostkowi i gorszego sortu.

   0

   0
   Odpowiedz
 • 31/08/2016 o 10:20
  Permalink

  „Zagadywał zgromadzone panie, wybuchał śmiechem, rozmawiał przez telefon i palił papierosy.” Czyli rozumiem, że śmiech w miejscu publicznym i rozmowy też są zakazane?

  2

  1
  Odpowiedz
 • 31/08/2016 o 10:14
  Permalink

  Szanowny Panie redaktorze…problem w tym, że nie ma Pan racji, gdyż nie ma zakazu palenia papierosów w tzw ogródkach zewnętrznych przy restauracjach, nad czy akurat wielce boleje. Teraz jest pytanie czy redaktor potrafi przeprosić Pana Michalskiego?

  3

  1
  Odpowiedz
 • 31/08/2016 o 08:16
  Permalink

  Pan Redaktor nie jest dyletantem prawa, jest niezależnym, rzetelnym Redaktorem – wzywa do naśladowania i uszanowania ludzkich i moralnych wartości.

  0

  2
  Odpowiedz
 • 30/08/2016 o 18:59
  Permalink

  Zakaz nie obowiązuje na terenie tzw. ogródków gastronomicznych. Pan redaktor jak zwykle wykazał sie dyletanctwem prawnym, jak i zwykłym brakiem spostrzegawczości – w Piotrkowie pali się we wszystkich ogródkach!

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.