Profesjonalne sprawozdanie z XXV sesji Rady Miasta

Dzisiejsza, pierwsza po wakacjach, sesja Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego warta jest odnotowania z dwóch tylko powodów, które zupełnie przypadkiem uszły uwadze propagandowej komórce Urzędu Miasta.

Wyręczymy więc rzecznika Bąkowicza, pracującego – jak sam przyznał – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gdyż w takich sytuacjach zawsze przypomina nam się stary dowcip: na budowie robotnicy ganiali z pustymi taczkami, na pytanie, czemu tak robią, jeden z nich odpowiedział: – Taki zapierdal, że nie ma czasu ładować.

Więc 25. sesja zostanie zapamiętana ze względu na piękną, letnią kreację, w jakiej wystąpiła radna Marlena Wężyk-Głowacka (Razem dla Ziemi Piotrkowskiej). Czerwona sukienka z krótkim rękawem w duże białe kropy, dość głęboki dekolt będący przedsionkiem tego, co (prawie) wszyscy mężczyźni lubią najbardziej, to obraz który nie zniknie z naszej pamięci.

Małgorzata Majczyna z Biura Inwestycji i Remontów powinna czerpać przykład z radnej Głowackiej, szczególnie kiedy pojawia się na „briefingach prasowych” organizowanych na budowach, wtedy łatwiej będzie można odróżnić ją od tła.

Lewacy i postkomuniści, mający w radzie większość, klepnęli podwyższenie o 10 tys. zł kwoty przeznaczonej na zakup nowego samochodu osobowego dla prezydenta Piotrkowa, bo za przeznaczone dotychczas 90 tys. nie można było znaleźć odpowiedniego wózka dla nauczyciela elektryka – jak nazywany jest „na mieście” najjaśniejszy włodarz. W tym przypadku mamy kolejny paradoks: prywatnie porusza się on kompaktowym fiatem bravo, zaprojektowanym dla robotników, wartym nie więcej niż 12-15 tys., ale że samorządowe pieniądze wydaje się łatwiej i przyjemniej potrzeby w tym względzie rosną, dlatego wybór padł na mini vana adresowanego do młodych rodzin.

O przymiarkach do zakupu auta pisaliśmy w lipcu w tekście „Zdrajca Dziemdziora, nowe auto dla urzędników i konkurs dla Czytelników” > link.

Przy okazji przypominamy, że nasz konkurs jest nadal aktualny: osoba, która prawidłowo wskaże markę i model pojazdu otrzyma od nas nagrodę w postaci ulubionego napoju Mariana Błaszczyńskiego – butelkę wódki „Finlandia” o pojemności 0,7l. Z żalem informujemy, że w zabawie nie może brać udziału Bronisław Brylski – wiceprzewodniczący RM.

→ (mb)

31.08.2016

• foto: piotrkow.pl

 

 

0
0

5 myśli na temat “Profesjonalne sprawozdanie z XXV sesji Rady Miasta

 • 02/09/2016 o 16:56
  Permalink

  Dopóki prezydentem Piotrkowa będzie Krzysztof Chojniak dopóty reżimową TV Piotrków będzie rządziła była pracownik lokalnego radia Strefa FM Elżbieta Jarszak. Awansowała z rzecznika prezydenta miasta na szefa reżimowej TV Piotrków.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 01/09/2016 o 21:20
  Permalink

  Po prostu i nadzwyczajnie łatwo: nagrać, co przy dzisiejszej technologii jest łatwiejsze od sikania, wrzucić, czekać na pozew, powiadomić media o kneblowaniu ust , odbyć parę spraw w sądzie (niezawisłym), napisać do Strasbourga, ewentualnie Helsinek, wygrać i zdrowo przypierdolić. Redakcja nie odpowiada za moje słownictwo.

  Sama mam kilka nagranych kawałków. Jeszcze czekam.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 01/09/2016 o 14:01
  Permalink

  Piękny dowcip o robotnikach. Nie znałem. Popłakałem się.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 01/09/2016 o 00:49
  Permalink

  Redaktorze! Jest jeszcze jeden powód. Otóż radna Olejnik (PiS) upomniała się o nagrania sesji (bo w końcu nagrywane to jest cały czas a wykorzystywane w reżimowej tv tylko w wygodnych dla władzy fragmentach). A co dzieje się z resztą nagranej taśmy? Nazwana przez red. Jarszak „surówka” jest po prostu niszczona.
  Na pytanie czy nie można by nagranego materiału puścić w i tak wolnym paśmie, (przecież program informacyjny zajmuje jego znikomą część) by mieszkańcy zobaczyli jak wyglądają sesje, kto występuje w ich imieniu i broni ich spraw oraz na czyją rzecz pracuje koalicja Razem dla siebie z SLD, zasłonięto się ustawami o radiofonii i telewizji, prawem prasowym i jeszcze in.
  Znamienitym jest fakt złożenia radnym propozycji wykupienia czasu antenowego czy zamówienia reklam bądź ogłoszeń.
  Ja tu czegoś nie rozumiem – TV, własność miasta, opłacana z moich podatków, nie pokarze mi jak działa władza??? Albo coś z tym zrobimy albo do końca życia przyjdzie nam ogladać obrazki spacerującego po parku Chojniaka i jego świty…

  0

  0
  Odpowiedz
  • 01/09/2016 o 08:34
   Permalink

   Wystarczy wrzucić na YouTube, bez kosztów, dostępne 24h/dobę. Ale wtedy nie jeden piotrkowianin mógłby przejrzeć na oczy, a tego władza się boi.

   0

   0
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.