Prezydent Piotrkowa – zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Dziś, 29 sierpnia 2016 r. w godzinach popołudniowych „Gazeta Trybunalska” przesłała do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego mgr inż. Krzysztofa Chojniaka.

Urząd Miasta w ramach szeroko zakrojonej promocji pokazu filmowego „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie”, który odbył się 23 lipca 2016 r., zlecił m. in. realizację i emisję reklamy dźwiękowej. Nadawano ją na antenie radia Strefa FM przez kilka dni, wielokrotnie w ciągu dnia.

 

Na końcu spotu pojawia się zdanie: „Zapraszam Krzysztof Chojniak”. Magistrat zapłacił Agencji Reklamowej „Eltom” Tomasz Stachaczyk 2000 złotych za wykonaną usługę. Rzecz jednak w tym, że nie było do tego podstaw, ponieważ na imprezę zapraszał Krzysztof Chojniak jako osoba fizyczna, a zatem to on, z własnych środków powinien pokryć koszty produkcji i dystrybucji ogłoszenia.

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

Na plakacie, znajdującym się obok, wyraźnie jest napisane, że na projekcję zaprasza „Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego”. Gdyby zamiast tego znalazła się informacja, że to „Prezydent Krzysztof Chojniak”, albo „Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak” zachęca do przyścia na projekcję w żaden sposób nie można byłoby podważyć tego wydatku.

W załączeniu prezentujemy dokumenty potwierdzające transakcję oraz pismo skierowane do prokuratury.

→ (mb)

29.08.2016

• foto: materiały organizatora / źródło: krzysztofchojniak.pl

• czytaj także: > „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie” – szokujące koszty fanaberii Chojniaka”

 

 

 

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.