Niebezpieczne kobiety w Smoleńsku

W wirtualnej przestrzeni pojawiły się w minionym tygodniu dwie zapowiedzi filmowe. Na obie produkcje czekają rzesze fanów, aczkolwiek jest mało prawdopodobne, aby w kinie zasiadły obok siebie.

Pierwszy zwiastun nosi tytuł „Pitbull niebezpieczne kobiety” i jest kontynuacją serii realizowanej przez Patryka Vegę. Tym razem film opowiada o funkcjonariuszkach policji, a jego premiera zapowiedziana jest na listopad 2016 r. W obsadzie zobaczymy m. in.: Alicję Bachledę-Curuś, Magdalenę Cielecką, Annę Dereszowskę, Sebastiana Fabijańskiego, Andrzeja Grabowskiego, Joannę Kulig, Maję Ostaszewską, Tomasza Oświecińskiego, Piotr Stramowskiego, Artura Żmijewski.

 

Druga produkcja nosi tytuł „Smoleńsk” i została zrobiona na polityczne zmówienie. 11 marca 2016 r. w obecności prezesa PiS został zaprezentowany pierwszy zwiastun filmu, który miał pojawić się na ekranach 15 kwietnia. Jednak nie przeszedł kolaudacji i pierwszy publiczny pokaz został przesunięty na bliżej nie określony dzień.

Reżyser tłumaczył to niezadowoleniem z efektów specjalnych, które robiło wynajęte studio. Nieoficjalnie zaś mówiło się o tym, że rozczarowanie Kaczyńskiego było tak wielkie, że reżyser Antoni Krauze  został zmuszony do poprawienia filmu tak, aby uwzględniał życzenia Pierwszego Widza.

W „Smoleńsku” trudno doszukać się wybitnych osobowości aktorskich, występują w nim: Lech Łotocki, Ewa Dałkowska, Beata Fido, Halina Łabonarska, Maciej Półtorak, Redbad Klijnstra, Jerzy Zelnik, Tomasz Radawiec, Dominika Figurska, Maria Gładkowska i in.

Muzykę do obrazu napisał Michał Lorenc, a użyty w pierwszej części zwiastuna podkład muzyczny jest żywcem przeniesiony z filmu „Różyczka”.

 

→ (mb)

13.08.2016

• foto: materiały dystrybutorów

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Niebezpieczne kobiety w Smoleńsku

 • 13/08/2016 o 16:54
  Permalink

  Pytam serio, bo jestem zainteresowana: czy nazwisko „Cielecka” odmienia się według deklinacji rzeczownikowej?
  Wówczas jej ojciec musiałby nazywać się „Cielecka”.
  Wypowiadając się o tej… aktorce zawsze używałam deklinacji przymiotnikowej.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.