Ludzie listy piszą…

Od jakiegoś czasu jestem w miarę wierną, czytelniczką „Gazety Trybunalskiej”.

Podejmowane przez redakcję tematy nie są z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Są ważne, trudne, ciekawe. Z niektórymi nie utożsamiam się, z innymi trudno się nie zgodzić. Co zwraca uwagę, to rzetelność i wiarygodność publikowanych treści, potwierdzona skanami dokumentów, na podstawie których zostały przygotowane.

Zastanawiający jest fakt słownych napaści oponentów „Gazety”. Zamiast zmierzyć się z tematem, podjąć rękawicę, opluwają autorów, utwierdzając tym samym czytelnika w słuszności głoszonych treści.

Polemika, to słowo, którego brak w słowniku przeciwników „Trybunalskiej”. Tchórz nie stanie oko w oko z problemem, jego działanie skupi się na knuciu i podżeganiu do nienawiści. 

Jako Piotrkowianka chcę żyć w mieście rządzonym przez ludzi uczciwych, mądrych i umiejących dbać o interesy mieszkańców, a nie nieszczerych, słabych, śmiesznych i infantylnych.

→ Czytelniczka z Piotrkowa

29.08.2016

P.S.
Moimi ulubionymi działami są: Ekonomia i biznes, Gminne echa, Z archiwum B, Wywiady GT, Kultura i okolice oraz od niedawna opowiadania Zbigniewa Rutkowskiego.

• foto: pixabay.com

 

 

0
0

5 myśli na temat “Ludzie listy piszą…

 • 31/08/2016 o 08:41
  Permalink

  Czytam codziennie, wszystkie lokalne portale, zarówno niemieckie, esbeckie jak i ten niezależny i polski. Tylko tutaj dowiem się o rzeczach o których mówi ulica, o rzeczach które nie wyszły spod pióra „Biura samozachwytu” piotrkowskiego magistratu.

  Ciekawe jest również to, że na żadne konferencje nie jest zapraszana redakcja gazetatrybunalska.pl (tak zakładam ponieważ nie uczestniczycie w nich), co jest niezbitym dowodem obaw organizujących konferencję o niewygodne pytania mogące popsuć nieskazitelny obraz gospodarza i jego „wizyt gospodarskich”.

  Trzymam kciuki i liczę na to, że redakcja będzie nadal krytycznym recenzentem lokalnej władzy, bez względu na to kto ją będzie sprawował.

  0

  0
  Odpowiedz
  • 31/08/2016 o 09:14
   Permalink

   Szanowny Panie,

   Bardzo dziękuję za ten komentarz. Dotyka on kwestii fundamentalnych w funkcjonowaniu nie tylko naszej gazety, ale mediów w szerokim znaczeniu. Pod tym względem prezentujemy postawę konserwatywną i jesteśmy wierni zasadom, jakimi powinny kierować się wolne, demokratyczne i niezależne pisma, portale, rozgłośnie i stacje telewizyune. Warto w tym miejscu podkreślić, że pojęcie niezależności nie jest jednoznacznie związane ze stanem właścicielskim, gdyż w Polsce, nad czym ubolewamy, prywatne media potrafią zachowywać się amoralnie bez względu na to jakie są ich polityczne sympatie.

   Credo „GT” jest bardzo proste: władza się zmienia, wartości zostają. Oznacza to ni mniej ni więcej, że nie jesteśmy przeciwnikami jakiejkolwiek opcji politycznej czy światopoglądowej, lecz przeszkada nam bezmyślność, arogancja, nieuczciwość, pycha in. czyli pojęcia wywodzące się bezpośrednio z kultury śródziemnomorskiej, chrześcijańskiej.

   Kieruje nami idealizm, a nie chęć zysku.

   Pozdrawiam

   (mb)

   0

   0
   Odpowiedz
   • 31/08/2016 o 10:46
    Permalink

    Nie potrzebujecie kasy bo Soros pewnie płaci 😀

    0

    0
    Odpowiedz
    • 31/08/2016 o 11:01
     Permalink

     Uwielbiam inteligentnych ludzi. (mb)

     0

     0
     Odpowiedz
 • 29/08/2016 o 23:52
  Permalink

  Witam Ja tez nie ukrywam czytam Gazete Trybunalska codziennie ,jak Pani Czytelniczka . Cenie wiele działań na łamach gazety .Zastanawia mnie fakt strachu z jakim na F obchodzą się ludzie z tą strona,braku wypowiedzi pod postami bezpośrednio. Podejrzewam że czyta ja mnóstwo ludzi….wiem że czyta.Czy boimy się prawdy czy samych siebie lub siebie nawzajem ?Pozdrawiam ukrytych w krzakach.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.