Wicemistrzostwo Polski w plażowej piłce ręcznej dla BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski

W ubiegły weekend (23-24 lipca 2016 r.) na Gdańskim Brzeźnie rozegrano trzeci, a za razem ostatni turniej o Mistrzostwo Polski w Plażowej Piłce Ręcznej. O tytuł ten, od kilku lat z sukcesami, walczą plażowe drużyny kobiet i mężczyzn z Piotrkowa Trybunalskiego.
Pilka-plazowa-03
Kliknij, aby powiększyć.

Obie drużyny BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski swoje sobotnie, grupowe zmagania przeszły bez większych problemów, pewnie pokonując wszystkich rywali 2:0. W niedzielę przyszedł czas na fazę finałową.

Panie spotkały się w półfinale z drużyną Byczki Kowalewo Pomorskie i mecz ten zakończyły zwycięstwem 2:0. Rywalki, pomimo porażki, zapewniły sobie tytuł mistrzowski.

W finale piotrkowianki zmierzyły się z zespołem ze stolicy – Warszawa Skład. Koncertowa gra GRU JUKO zapewniła wynik 2:0, triumf w Gdańskim turnieju i tytuł Wicemistrza Polski (o tym decydowała klasyfikacja generalna z trzech turniejów). Paulina Sowa z piotrkowskiej drużyny została wybrana MVP turnieju, a Martyna Matysek MVP finału. Brązowy medal zdobyły zawodniczki Warszawa Skład.

Pilka-plazowa-02
Kliknij, aby powiększyć.

Mężczyźni rozpoczęli niedzielę od spotkania grupowego z Orłami Olsztyn, wynik 2:0 dał im pierwsze miejsce w grupie. W półfinale czekał na nich zespół Petry Płock 97. Po wyrównanym pojedynku to Piotrkowscy szczypiorniści cieszyli się z awansu do finału, który  okazał się ozdobą całego turnieju; zawodnicy GRU zmierzyli się z Auto Forum Petra Płock. Na 5 sekund przed końcem piotrkowianie prowadzili jednym punktem, ale to płocczanie przeprowadzili ostatnią, skuteczną akcję za 2 punkty i cieszyli się ze zdobycia pierwszego seta.

W drugim części gra, nie układała się już po myśli naszych zawodników i mecz zakończył się zwycięstwem Petry, która już samym udziałem w finale zapewniła sobie tytuł Mistrzowski. MVP finału został wybrany Konrad Szczukocki z Piotrkowa Trybunalskiego. Drużyna BHT GRU JUKO zakończyła Mistrzostwa ze srebrnym medalem. Brąz zdobyła Fundacja Akademia Sportu Gdańsk.

W następny weekend w Grudziądzu zostanie rozegrany turniej o Puchar Polski, który zakończy tegoroczny sezon piłki ręcznej plażowej.

Pilka-plazowa-01
Kliknij, aby powiększyć.

Warto przypomnieć, że drużyna z Piotrkowa ma na swoim koncie wiele sukcesów: panowie to Mistrzowie Polski z 2011 i 2013, wicemistrzowie Polski z 2012 i 2014, VI drużyna finałów ligi Europejskiej z 2014.

Panie były Mistrzyniami Polski w 2014 i 2015 r. i zwyciężczyniami Pucharu Polski w tych samych latach, brązowymi medalistki finałów ligi europejskiej w 2015 r. i srebrnymi medalistkami Pucharu Klubowych Mistrzostw Europy w 2015 r.

Zawodnicy i zawodniczki BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski regularnie występują w kadrze narodowej piłki ręcznej plażowej.

→ (ks)

27.07.2016

• foto: Grzegorz Trzpil i BHT GRU JUKO

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.