Towarzyskie priorytety Karzewnika

Wczoraj, 5 lipca 2016 r. w Rynku Trybunalskim pojawiła się grupa emerytowanych policjantów niemieckich, którzy przyjechali do naszego kraju na wycieczkę.
policjanci-niemcy2
Kliknij, aby powiększyć.

Wydarzenie okazało się na tyle doniosłe, że urzędnicza strona „piotrkow.pl” i pro nomenklaturowy portal „epiotrkow.pl” zamieściły relację z wizyty. Niestety nie dowiedzieliśmy się najważniejszego: z jakich landów pochodzili wycieczkowicze? Czy z terenów dawnego RFN czy komunistycznego NRD?

Turystów oprowadzał po Starym Mieście wiceprezydent Karzewnik, do niedawna uchodzący za najbardziej rozsądną osobę ze ścisłego kierownictwa piotrkowskiego magistratu.

Na miejscu pojawił się także skompromitowany radny Dziemdziora, były funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej, którego sentyment do resortowej, komunistycznej przeszłości rzucił go w ramiona niemieckich kolegów.

Schizofrenia, z jaką mamy do czynienia w tym mieście od 2006 r., sprawia, że z honorami przyjmowani są byle gliniarze, a w 2015 r. zupełnie zignorowani zostali: minister kultury prof. Omilanowska, marszałek Stępień, Udo Goldman – były burmistrz Esslingen, ambasador Izraela Anna Azari czy bywający regularnie w Piotrkowie Honorowy Konsul Generalny Republiki Węgier – Tadeusz Kaczor.

→ (mb)

6.07.2016

• foto: piotrkow.pl

 

 

2
0

Jedna myśl na temat “Towarzyskie priorytety Karzewnika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.