Piotrków – wypadek – opel i polonez

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dziś (2.07.2016 r.) w okolicach godziny 17:15 na skrzyżowaniu ulic Roosevelta z Graniczną w Piotrkowie Trybunalskim.

Kierujący pojazdem marki opel vectra, na częstochowskich numerach rejestracyjnych, około 40-letni mężczyzna wracający z pokazów lotniczych, wyjeżdżając z ulicy Granicznej z zamiarem jazdy na wprost nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod koła prawidłowo jadącego od strony Bujen poloneza.

W oplu oprócz kierowcy znajdowało się czworo pasażerów: kobieta i troje dzieci, w tym jedno mniej więcej 18-miesięczne. Na miejscu zjawił się patrol policji drogowej z KMP w Piotrkowie, który ukarał kierowcę opla mandatem karnym za spowodowanie kolizji drogowej. Obaj kierowcy byli trzeźwy i bardzo spokojnie, z wyrozumiałością podeszli do zdarzenia. Pomoc ambulatoryjna okazała się niepotrzebna.

Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że do wypadku by nie doszło, gdyby skrzyżowanie miało prawidłowe oznakowanie. Znak stop na wschodniej części ul. Granicznej znajduje się nie przed ul. Roosevelta, lecz przed zatoką, gdzie zakręcają autobusy. Brakuje także poziomej linii P-12 informującej o obowiązku bezwzględnego zatrzymania się, którą stosuje się wraz ze znakiem B-20. Nie jest to jedyne miejsce w Piotrkowie, gdzie tego typu oznaczeń brakuje.

Dlatego kierowca opla został poinformowany o możliwości wystąpienia z roszczeniem wobec piotrkowskiego Zarządu Dróg w związku z niedopełnieniem obowiązku właściwego oznaczenia skrzyżowania. Niezależnie od tego na początku tygodnia „GT” złoży zawiadomienie do prokuratury rejonowej przeciwko Zarządowi Dróg i Utrzymania Miasta. Nieodpowiedzialni urzędnicy z cała stanowczością muszą być eliminowani z życia publicznego.

→ (mb)

2.07.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.