Nadmiar muzyki i rekord frekwencji

Niebanalny wokalista, świetni instrumentaliści i do tego perełka, czyli młoda, urocza perkusistka. Tak w wielkim skrócie mógłbym przedstawić zespół Nadmiar, który w piątek 15 lipca 2016 roku wystąpił w sali klubowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Grupa pochodzi z Piły, istnieje od ponad 20 lat, lecz w nowym, odmłodzonym składzie koncertuje od niedawna. Muzycy twierdzą, że grają blues-rocka, lecz tyle w nich energii i taki w sobie mają „nadmiar” muzyki, że w ich twórczości jest znacznie więcej rocka niż bluesa, a niekiedy nawet ognistego rock’n’rolla. Nadmiar jest laureatem różnych festiwali bluesowych, m.in. zdobył Nagrodę Publiczności na katowickiej „Rawie Blues”. W ubiegłym roku wydał płytę pt. „Impreza”, która jest podsumowaniem dotychczasowego dorobku.

 

Piotrkowski koncert miał się odbyć na dziedzińcu MOK-u przy Alejach 3 Maja 12, lecz niepewna pogodna sprawiła, że przeniesiony został do niewielkiej salki klubowej na parterze budynku. Publiczność pobiła rekord! Niestety, był to rekord niskiej frekwencji, gdyż przy muzyce Nadmiaru bawiło się zaledwie kilkanaście osób! Zawiódł nawet najsłynniejszy w mieście fana blues-rocka, dla którego kilka dni wcześniej zorganizowano koncert zespołu Dżem.

Nadmiar, to profesjonalny zespół wykonujący własne kompozycje i standardy z lat 60-tych i 70-tych. Jego liderem i kompozytorem jest gitarzysta Sławek Szpot. Poza nim w zespole występują: Damian Michalski – wokal, Hania Brzezińska – perkusja, Marcin Żmuda – gitara, Maciej Maciołek – gitara basowa. Wszyscy prezentują wysoki poziom, a zgrabne solówki dodają utworom wiele kolorytu.

Nadmiar
Kliknij, aby powiększyć.

Żałośnie niska frekwencja nie przeszkodziła, żeby zespół pokazał swoje szerokie możliwości i porwał słuchaczy do wspólnej zabawy. Naprawdę, trudno było usiedzieć. Co prawda sala klubowa w MOK-u przeznaczona jest raczej do prezentacji poezji śpiewanej, więc akustyka nie była mocną stroną imprezy.

Szkoda, że organizatorzy nie zapewnili odpowiedniej promocji koncertu i wypada też żałować, iż Nadmiar nie został zaproszony w minioną niedzielę  na tzw. Imieniny Piotrków, bo wówczas mógłby zagrozić pozycji odgrzewanego po raz enty Dżemu.

→ Paweł Reising

16.07.2016

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

2 myśli na temat “Nadmiar muzyki i rekord frekwencji

 • 16/07/2016 o 23:55
  Permalink

  Bo gdyby występowała Kapela Podwórkowa „Fakiry”, to nie byłoby gdzie szpilki wetknąć.
  Kiepski zespół = licha frekwencja.

  1

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.