Kiedy Chojniak przestanie łżeć?

Czym różni się mężczyzna od leszcza? To proste: mężczyzna jest odpowiedzialny za słowo.

Trzy dni temu w artykule „Kubły śmieszności” zamieściliśmy list prezydenta Piotrkowa mgr inż. Krzysztofa Chojniaka z zawodu nauczyciela, jaki wystosował do mieszkańców bloków posadowionych przy ul. Kołłątaja. W koszmarnym stylistycznie, pełnym błędów merytorycznych piśmie Chojniak zapewnił, że prace zakończą się „na koniec czerwca”:

Kollataja_pismo-chojniak

Pojechaliśmy tam dziś po południu, obejrzeliśmy, porozmawialiśmy z mieszkańcami, zrobiliśmy zdjęcia. Na wstępie należy zaznaczyć, że ulica Kołłątaja składa się z dwóch, jednokierunkowych nitek, które prowadzą od ul. Słowackiego do Frycza-Modrzewskiego. Choć z listu Chojniaka wynika, że cała ulica zostanie wyremontowana, nic takiego nie dostrzegliśmy. Renowacji poddano jedynie jej część zachodnia. Kostką wyłożony nowy chodnik, ale o posprzątaniu piachu już zapomniano. Podłoże jest przygotowane do ułożenia masy bitumicznej, ale kiedy to się stanie nie wiadomo.

Chojniak, gdyby był mężczyzną skrzyknąłby swoją rodzinę i podwładnych w tym pracowników biura inwestycji i remontów na czele z Małgorzatą Majczyną, urzędników z Zarządu Dróg: Annę Banaszczak, dyrektora Byczyńskiego, kierowników: Żaka i Majsaka i w ramach czynu społecznego dokończył to, co obiecał. A tak, ten prymitywny plan marketingowy, mający wzmocnić jego wizerunek jako dobrego gospodarza, spalił na panewce.

Na zakończenie warto przypomnieć, że w drugim półroczu 2015 r.  Zarząd Dróg otrzymał zgodę Rady Miasta na zakup za 60 tys. PLN samochodu osobowego, który miał służyć do kontrolowania mieszkańców i firm odbierających śmieci. Jakie są tego efekty widać na dwóch zamieszczonych niżej fotografiach.

→ (mb)

1.07.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

 

2
2

4 myśli na temat “Kiedy Chojniak przestanie łżeć?

 • 01/06/2017 o 08:51
  Permalink

  Niby nikt nie czyta, niby nikt nie wie co to jest gazetatrybunalska ale każdy wie co jest napisane i jakie są komentarze. Dowodem jest ul. Kołłątaja, gdzie urzędnicy po przeczytaniu komentarzy „zabezpieczyli” w dniu 31.05.2017 r. dziurę w nowiusieńkim, 9-cio miesięcznym asfalcie.

  1

  1
  Odpowiedz
 • 29/05/2017 o 21:39
  Permalink

  Wyremontowana ul. Kołłątaja już się sypie! Tak zapada się asfalt na parkingu na jezdni zachodnie, a remont zakończono we wrześniu 2016, czyli niespełna 9 miesięcy temu.
  Zapewne żaden ze specjalistów ZDiUMu o tym nie wie, bo i po co, niech ktoś sobie skręci albo złamie nogę, a noże koło samochodu wpadnie w powiększającą się dziurę? Liczę na interwencję, pozdrawiam.

  Zdjęcia poniżej:
  http://ifotos.pl/z/aqnxnxa
  http://ifotos.pl/z/aqnxnew
  http://ifotos.pl/z/aqnxnea
  http://ifotos.pl/z/aqnxneq

  8

  2
  Odpowiedz
  • 31/05/2017 o 15:41
   Permalink

   Z dnia na dzień dziura się powiększa, asfalt który jeszcze się nie zapadł utrzymuje się w powietrzu. „podziwiam” kierowców, którzy ryzykują i tam parkują.

   1

   1
   Odpowiedz
 • 07/09/2016 o 13:29
  Permalink

  Wow, stało się po 3 miesiącach „ciężkiej pracy dzielnych drogowców” piotrkowski magistrat piórem (a dokładniej klawiaturą) Biura Samozachwytu władzy ogłosiło:

  „Kołłątaja dołączyła do wyremontowanych dróg”

  „Zakończył się remont ulicy H. Kołłątaja. Pojawiły się nowe parkingi, chodniki oraz jezdnie”.

  Czyżby? Nowe? Przecież parkingi są te same, jedynie wyremontowane. A i data zakończenia prac zgadza się z listem włodarza.

  Zapraszam redakcję na ul. Kołłątaja, w oczy aż razi wiele kilka niedoróbek. Do tego festynu na otwarcie nie było.
  CDN.

  9

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.