John Porter: Bardzo ważne, że jesteś sobą. Radio Łódź 26.06.2016 r.

John Porter pojawił się w w niedzielę 26 czerwca 2016 r. w sali koncertowej im. Henryka Debicha w Radiu Łódź w towarzystwie trzech smukłych gitar: dwóch  akustycznych i jednej elektrycznej.

Portera słucham od grudnia 1980 r., od czasu wydania albumu „Helicopters”, z którego pochodzi najpiękniejsza ballada w historii polskiej muzyki rockowej zatytułowana „Life”. Usłyszeliśmy ją także podczas koncertu, którym, w skróconej wersji, mogli nacieszyć się także radiosłuchacze.

John jest w znakomitej formie intelektualnej i fizycznej, wiem, co piszę, bo widziałem błyszczące oczy kobiet siedzących na widowni i ich uwagi szeptane w przerwach pomiędzy utworami.

Kompozycje Walijczyka brzmią świeżo i atrakcyjnie, choć kilka z nich np. „I’m Just a Singer”, „Caravana Lover” liczą już ponad 30 lat. Na tym właśnie polega owa artystyczna pojedynczość, o której rozmawiałem z wykonawcą po koncercie, ten charakterystyczny, indywidualny sznyt, opierający się upływowi czasu.

John Porter oprócz tego, że jest wytrawnym wokalistą , błyskotliwym muzykiem, bacznym obserwatorem ludzkich dramatów, o których opowiada w tekstach swoich piosenek – jest przede wszystkim artystą, którego twórczość ma duże znaczenie nie tylko dla jego wiernych fanów, ale również dla kultury tego kraju.

A oto nowa piosenka zarejestrowana podczas radiowego występu, nosi tytuł „We gotta get out of this Place”:

 

Bardzo zachęcam do wysłuchania wywiadu z Johnem, którego udzielił mi po koncercie:

 

→ Mariusz Baryła

4.07.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA

Czytaj także:

> Skubas na żywo w Radio Łódź

> RGG live, Radio Łódź, 17.05.2015 r

> Mika Urbaniak i Victor Davies live, Radio Łódź, 7.12.2014 r

> Drekoty live, Radio Łódź, 15.06.2014 r.

> Anita Lipnicka z zespołem live, Radio Łódź, 25.10.2013 r.

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.