Czy Polsat sprofanował pieśń Jana Pawła II?

W czwartkowy wieczór telewizja Polsat pokazała „Koncert na Światowe Dni Młodzieży” pod hasłem „Wiara, nadzieja, miłość”. Na placu Piłsudskiego w Warszawie bawiło się przy muzyce kilkanaście tysięcy osób.

Do wyboru wykonawców i utworów nie można mieć zastrzeżeń. Byli doświadczeni artyści jak Zbigniew Wodecki, już uznani – jak Natalia Szroeder, czy początkujący – jak znakomity piotrkowianin Marcin Januszkiewicz, który zaprezentował się wśród wokalistów zaproszonych przez Piotra Rubika.

Jednak wielki niesmak pozostawił początek koncertu, gdy ukochaną pieśń Jana Pawłą II zatytułowaną „Barka” zaśpiewał Piotr Kupicha, wokalista zespołu Feel. Chyba bardziej nieodpowiedniej osoby nie można było znaleźć, żeby śpiewała ten utwór i w takim miejscu!

Piotr Kupicha to chyba jedyny gwiazdor, który z faktu porzucenie żony z dwójką małych dzieci i związaniu się z byłą vice Miss Polonia Eweliną Siesicką 3 lata temu zrobił medialne widowisko. Oczywiście tragedia rodziny pozostała daleko w cieniu. A zła sytuacja w domu Kupichy, jego brak zainteresowania synami i żoną Agatą już wcześniej były widoczne w programie TVP „Zacisze Gwiazd”.

Pewna internautka na początku 2014 roku w następujący, emocjonalny sposób skomentowała zachowanie wokalisty: „Nie znoszę nieodpowiedzialnych rodziców. Jak można zostawić małe dzieci i iść do drugiej kobiety i jeszcze publicznie cieszyć się, że ma z nią dziecko? Dla mnie to jest tragedia, takie pozostawione maleństwa potrzebują na co dzień ojca, męskich rozmów, głasków przed snem, zabaw i etc…. Takie dzieci, zarówno ta mała jak i chłopcy będą nosić piętno zła swoich rodziców do końca życia. To będą dzieci okaleczone, chowane w poczuciu krzywdy. Dlaczego mi, nam to zrobiłeś, dlaczego zostawiłeś mamusię i nas…”.

Święty Jan Paweł II zapewne w grobie się przewracał wiedząc, że jego ukochaną pieśń wykonuje człowiek, który jest przykładem działania przeciwko własnej rodzinie, własnym dzieciom, który stanowi uosobienie postępowania bardzo odległego od podstaw wiary katolickiej.

→ (pr)

22.07.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

4 myśli na temat “Czy Polsat sprofanował pieśń Jana Pawła II?

 • 24/07/2016 o 15:24
  Permalink

  „To prawda, że nie są oni ekskomunikowani, ale nie mogą być rodzicami chrzestnymi, nie mogą czytać Pisma świętego podczas mszy, nie mają prawa do komunii ani nie mogą prowadzić katechezy. Mam tu całą listę zakazów” – podkreślił papież. Następnie dodał: „Kiedy to mówię, to wydaje się, że oni są de facto ekskomunikowani”.

  „Trzeba trochę bardziej otworzyć drzwi” – powiedział papież odnosząc się do podejścia Kościoła do rozwodników.

  Na razie zatem bez zmian. Osoba rozwiedziona przyjmując ciało Chrystusa, dokonuje świętokradztwa.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 22/07/2016 o 17:38
  Permalink

  A fe! TAKI ARTYKUŁ!??? A gdzie tolerancja i słynne owsiakowe zawołanie „Róbta co chceta!” ??? Co się czepiacie szansonisty i muzykanta Kupicha. Facet robi to co robi i to JEGO sprawa i jego SUMIENIA! (prędzej czy później w życiu zostanie za zło odpowiednio potraktowany, będzie miał odpłatę, Pan Bóg nierychliwy, lecz sprawiedliwy, powoli mielą żarna sprawiedliwości boskiej; zło złem wraca, dobro dobrem; Pan Bóg za dobro wynagradza, a za zło karze; tak jest zawsze!). Przecież w K.Rz.-K. toczy się bardzo gwałtowna, emocjonalna i na argumenty dyskusja pod kryptonimem: Czy osoby rozwiedzione są w K.Rz.-K. czy nie? Czy takim osobom można udzielać Komunii Świętej czy nie? A właściwie czy osobom rozwiedzionym CYWILNIE, gdyż rozwodów małżeństw w K.Rz.-K. nie ma, jest „TYLKO”(???!!) uznanie nieważności małżeństwa, a będących w kolejnym związku, tak formalno-prawnym, jak i nie, czy można udzielać KAŻDEGO SAKRAMENTU? Przecież bardzo silne lobby LGBT (być może już niedługo dołączą jeszcze OEPZN?) naciska na wierzących, kler i papieża, aby chore zachowania zaspakajania seksualnego uznać za normalność i nie traktować jako grzech przeciw CZYSTOŚCI czyli odstąpić od PRZYKAZAŃ: 6 i 9, z BOŻYCH PRZYKAZAŃ, a takie odstąpienie od przykazań może tylko i wyłącznie ustanowić BÓG, Ojciec i Stwórca. Jak liberalizm i wolność, to wolność i liberalizm na całego, oczywiście bez konsekwencji i odpowiedzialności! Róbta co chceta! Nawet swoim nieśmiertelnym duszą róbta źle i znoście, po śmierci, cierpienia czyśćcowe i męki piekła, w życiu wiecznym. A tak na marginesie dlaczego p.Wodecki jest cacy, a p.Kupich be? Pan Wodecki, również muzykant i szansonista propaguje i wspiera opalanie na golasa i tzw. prawa LGBT (prawa! czy, aby nie chodzi bardziej i raczej o PRZYWIEJE ????). Piszę pod rozwagę dla ewentualnych dyskutantów te argumenty i pytania. Może ktoś znajdzie na nie odpowiedzi? Pozdrawiam każdego, wrogów i przeciwników również, bo jest powiedziane i napisane – MIŁUJCIE NAWET SWOICH WROGÓW, nie 3x, a 77x! No to – Szczęść Boże!

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.