5 lat więzienia i 160 tys. złotych grzywny dla byłego prezydenta

Na 5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności skazał w środę Sąd Rejonowy w Brzesku b. prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś. oskarżonego o korupcję i przyjęcie 70 tys. zł łapówki oraz przekroczenie uprawień.

Sąd ukarał ponadto byłego prezydenta Tarnowa grzywną w wysokości 160 tys. zł i orzekł wobec niego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach samorządu terytorialnego oraz innych podmiotach dysponujących mieniem publicznych na okres 10 lat. Dodatkowo nakazał mu naprawienie wyrządzonej miastu szkody w kwocie 295 tys. zł.

Pozostali oskarżeni w sprawie usłyszeli wyroki więzienia w zawieszeniu za przekroczenie uprawnień. Wyrok nie jest prawomocny, strony mogą się od niego odwołać.

W akcie oskarżenia zarzucono Ś., że jesienią 2010 r. w związku z pełnieniem funkcji publicznej prezydenta miasta przyjął 70 tys. łapówki od firmy budowlanej w zamian za wydawanie przez miejskich urzędników korzystnych dla niej decyzji oraz uprzywilejowanie przy przetargach.

Kolejne dwa zarzuty wobec Ś. dotyczyły przekroczenia przysługujących mu uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Według prokuratorów chodziło o korzystne dla spółki budowlanej zmiany w dokumentacji Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich czy zmiany w specyfikacji przetargu na przebudowę ulic.

→ ban / Kurier PAP

28.07.2016

• foto: google.com / screen (gt)

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

0
0

5 myśli na temat “5 lat więzienia i 160 tys. złotych grzywny dla byłego prezydenta

   • 29/07/2016 o 13:12
    Permalink

    Mniejsza z tym. Ale czy etatowo już, bo takie było pytanie…

    0

    0
    Odpowiedz
 • 28/07/2016 o 20:38
  Permalink

  Czy to jest „Jedna jaskółka”? A może przylot bocianów?

  Uruchommy pamięć: jakież to „inwestycje”, które oburzały mieszkańców, które puchły finansowo ponad wszelkie wyobrażenie, czynione były w ostatnich latach? Bo kocham Piotrków?

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.