10 lat więzienia za gwałt na 9-letnim chłopcu

Karę 10 lat więzienia wymierzył w czwartek Sąd Apelacyjny w Gdańsku 33-letniemu Bartoszowi K., oskarżonemu o zgwałcenie w Grudziądzu 9-letniego chłopca. Mężczyzna popełnił przestępstwo po wyjściu z więzienia, gdzie odbył wyrok za molestowanie seksualne osoby małoletniej.

Dodatkowo, Sąd Apelacyjny zmienił wyrok sądu niższej instancji, wprowadzając dla oskarżonego dożywotni, zamiast 10-letniego, zakaz przebywania w pobliżu takich miejsc jak np. szkoły, gdzie są osoby małoletnie. Podtrzymał jednocześnie decyzję sądu w Toruniu o umieszczeniu mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

„10 lat to kara odpowiednio surowa. Bodajże ważniejszym, czy też mogącym osiągnąć w lepszy sposób cel, jaki oczekujemy od kary jest orzeczenie o tym, że po odbyciu kary pozbawienia wolności oskarżony będzie przymusowo umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, w którym teoretycznie, może przebywać do końca życia. Ewentualne zwolnienie zależy tylko i wyłącznie od procesu terapii” – powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Krzysztof Ciemnoczołowski.

Wyrok jest prawomocny. W pierwszej instancji Sąd Okręgowy w Toruniu w kwietniu tego roku skazał mężczyznę na 8 lat więzienia. Złożenie apelacji od tego wyroku polecił Prokuraturze Okręgowej w Toruniu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, uznając, że wyrok 8 lat więzienia jest zbyt łagodny.

→ ban / Kurier PAP

22.07.2016

• foto: pixabay.com

• źródło: kurier.pap.pl

 

0
0

One thought on “10 lat więzienia za gwałt na 9-letnim chłopcu

 • 15/10/2016 at 10:07
  Permalink

  Bartosz K. popelnil gwalt na chlopcu po tym, jak opuscil wiezienie, gdzie odbyl kare 3 lat i czterech miesiecy wiezienia za molestowanie seksualne osoby maloletniej.

  1

  0
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.