Ulica Cmentarna – reakcja

Zgodnie z zapowiedzią złożoną wczoraj w tekście „Ulica Cmentarna – list od Czytelnika” udaliśmy się dziś przed południem na plac budowy, aby sprawdzić jakie szkody zostały wyrządzone na kasztanowcach.

Istotnie, dwa drzewa miały obdarcia kory, ale ubytki zabezpieczono materiałem bitumicznym w kolorze czarnym. Pokrycie musiało być wykonane rano, wskazywała na to świeżość lepiku.

Potwierdziło się także to, że żadne z drzew nie zostało odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Skontaktowaliśmy się z Wiesławem Cecotką – wiceprezesem firmy „Peuk” S.A., która jest głównym wykonawcą robót na ulicy Cmentarnej i poprosiliśmy o uczulenie swoich pracowników i ekip podwykonawców, aby zwracali uwagę na rosnące drzewa i uchronili je przed mechanicznymi obrażeniami.

Ponieważ powstałe zadrapania okazały się powierzchowne i zostały błyskawicznie zakonserwowane, a wykonawca wyraził chęć współpracy i podziękował za sygnał, sprawę uważamy za załatwioną.

Przy okazji zwracamy uwagę inwestorowi, którym jest Urząd Miasta Piotrkowa, na właściwy nadzór nad tym, co dzieje się w terenie, aby na przyszłość uniknąć podobnych sytuacji.

→ (mb)

27.06.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Ulica Cmentarna – reakcja

 • 27/06/2016 o 16:54
  Permalink

  Drzewo nie umrze od tak małego ubytku kory.
  Przejedźcie się jeszcze raz i popatrzcie na system korzeniowy drzew. Na wykopy. Tu jest problem.
  Pozdrawiam.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.