Strategia emerytów, rencistów i bezrobotnych

W Urzędzie Miasta trwają prace nad budową strategii promocji Piotrkowa Trybunalskiego. Jednym z istotnych elementów jej tworzenia są konsultacje społeczne, które zaplanowano w najbliższym czasie – czytamy w notatce bezimiennego autora zamieszczonej na urzędniczej stronie „piotrkow.pl”.

Dalej jest jeszcze lepiej: Pierwszym z elementów konsultacji jest ankieta dla przedsiębiorców. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą podzielić się swoimi opiniami na temat Piotrkowa, jako miasta i jako miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. 

A w finale pojawiają się następujące zdania: Z kolei w najbliższy piątek (24.06) w godzinach 14:00-16:00 w Muzeum zaplanowano spotkanie z mieszkańcami. W jego trakcie piotrkowianie będą mogli przedstawić swoje spostrzeżenia na temat rozwoju i promocji miasta. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o kontakt telefoniczny.

Komentarz

Urzędnicy uparli się wypromować coś, co nie posiada żadnych walorów. Piotrków Trybunalski, jako produkt turystyczny jest tak samo atrakcyjny, jak przeterminowana pasta do zębów. Nie inaczej jest z atrakcyjnością gospodarczą miasta, której nie są w stanie dostrzec żadne poważne podmioty, a za wielki sukces uznaje się wydzierżawienie niewielkich działek producentom: papieru toaletowego i bombek choinkowych.

Mimo to biurokraci brną dalej. Przedstawiają ankiety, organizują spotkania. Szczególnie ta ostatnie inicjatywa warta jest specjalnego omówienia. Dziś na terenie muzeum, o którym jego pracownicy mówią, że stało się firmą cateringową, odbędą się konsultacje skierowane do emerytów, rencistów i bezrobotnych, bo w godzinach 14-16 ludzie w pełni sił pracują. Dlatego obok leśnych dziadków, kilku pracowników urzędu miejskiego i Dariusza Śmigielskiego – fotoreportera niemieckiej gazety, nie spodziewamy się tam zobaczyć nikogo, kto ma coś wartościowego do powiedzenia.

To miasto umiera.

→ (mb)

24.06.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

One thought on “Strategia emerytów, rencistów i bezrobotnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.