Prezydent Chojniak modli się za płatne parkingi?

Nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie nam pochwalić prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego mgr inż. Krzysztofa Chojniaka z zawodu nauczyciela, gdyż podczas ostatnich 10 lat sprawowania najwyższej funkcji w lokalnym samorządzie nie dostrzegliśmy niczego, o czym warto byłoby pisać w superlatywach.

Wszystko zmieniło się 27 kwietnia 2016 r., kiedy Chojniak w wielkiej tajemnicy wybrał się do Częstochowy. Próżno szukać tej informacji w usłużnych mediach, ani na stronach portali sprzyjających obecnej władzy.

Mimo, iż od tego wydarzenia minął już dobry miesiąc, piszemy o tym dopiero teraz, bo chcieliśmy uzyskać potwierdzenie informacji.

23 maja br. otrzymaliśmy pismo od wiceprezydenta Kacperka, który w odpowiedzi na nasze zapytanie wyjaśnił:

Głównym celem wizyty Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego w Częstochowie było spotkanie z przedstawicielami jednej z tamtejszych firm i dotyczyło innowacyjnych zasad tworzenia i funkcjonowania stref płatnego parkowania oraz zarządzania strefami przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych.

Jak wiadomo prezydent Chojniak posiada wykształcenie techniczne i na nowościach technologicznych zna się jak nikt inny, z tego też powodu pojechał do Świętego Miasta jedynie w towarzystwie kierowcy służbowej limuzyny.

Jak poinformowano nas w kolejnym e-mailu, otrzymanym z urzędu, prezydent zaszczycił swą obecnością  Tomasza Gabrysia, prezesa zarządu firmy „Hectronic” (ul. Bór 164, Częstochowa).

Trzeba trafu, że w tym samym dniu do Częstochowy wybrała się wycieczka jednego z piotrkowskich liceów, aby prosić o łaskę przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi. Drogi uczniów i Chojniaka przecięły się o godzinie 11:00 na Jasnej Górze, gdzie prezydent Piotrkowa modlił się żarliwie przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Młodzież nie słyszała słów gminnego włodarza, więc możemy jedynie przypuszczać, że prosił Świętą Matkę o wstawiennictwo w sprawie stref płatnego parkowania.

Z tego też powodu pragniemy bardzo gorąco pochwalić prezydenta, że jadąc służbowym samochodem, w godzinach swojego urzędowania, do odległego o 90 km miasta nie rozliczył delegacji, nie pobrał diety, ani zaliczki i odbył w ciągu jednego przedpołudnia dwa bardzo ważne spotkania, które jak sądzimy wkrótce przyniosą materialne korzyści dla Piotrkowa Trybunalskiego.

→ (mb)

10.06.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.