Podwieczorek z gwiazdą

W miniony piątek 24 czerwca w kościelnym Centrum Idei „Ku demokracji” odbyło się spotkanie z lubianym, choć zapomnianym piosenkarzem Andrzejem Rybińskim, znanym z czterech kompozycji: „Czas relaksu”, „Nie liczę godzin i lat”, „Pogoda dla bogaczy”, „Pocieszanka”, które powstały w latach 70. i 80. ubiegłego wieku.
Chojniak-rodzina-2
Kliknij, aby powiększyć.

Impreza adresowana do publiczności 65+, zwabiła na dziedziniec klasztoru wielbicieli gastro popu. Dzień wcześniej, pisząc tekst pt. „Prezydent Piotrkowa broni swojej orientacji seksualnej” zakończyliśmy go zdaniem: Spodziewamy się także wysypu zdjęć w lokalnych wydawnictwach, przedstawiających szczęśliwe małżeństwo Chojniaków. Mogliśmy sobie na taką prognozę pozwolić, gdyż Chojniak jest przewidywalny, jak menu kleszcza. Ale tym razem zaskoczyła nas determinacja w ocieplaniu oblicza zszarganego przez plotki, rozpowszechniane przez przyjaciół i wrogów (nazwiska znane redakcji), a także jednoznaczne pytania o orientację seksualną i rzekomy związek z dyrektorem podstawówki Włodarczykiem.

Chojniak nakłonił (zmusił?) całą swoją rodzinę: bezrobotną żonę Katarzynę, córkę Alicję – licealistkę i syna Mateusza – studenta, aby asystowali mu przy stoliku. Jeśli nie liczyć okresów przedwyborczych, był to pierwszy przypadek, jaki znamy, aby Chojniakowie pokazali się publicznie razem. Jak widać na załączonych ilustracjach, podczas występu Rybińskiego szczególnie dobrze bawili się Alicja i Mateusz, co łatwo wyczytać z ich twarzy.

Chojniak-rodzina-1
Kliknij, aby powiększyć.

Ponieważ zarówno łódzkim, jak i piotrkowskim doradcom Chojniaka brakuje kreatywności podpowiadamy w jakich miejscach powinien bywać z familią, aby odbudować swój wizerunek: na koncercie Nergala, w sex-shopie, w klubie go-go, gdzie mógłby wyskoczyć z synem, w kinie na romantycznej komedii np. „Tajemnica Brokeback Mountain”, w kasynie, przy barze w pubie „Skyy”, w siłowni, w nocnym sklepie, w solarium, w salonie tatoo, na zawodach bokserskich, w sklepie z dopalaczami, na giełdzie samochodowej, biesiadzie piwnej itd. Oczywiście wszystko powinni rejestrować i upubliczniać: urzędnicza TV Piotrków, rzecznik Bąkowicz i Dariusz Śmigielski z niemieckiego tygodnika „7 Dni Piotrków”. Bo jak powiedział dzisiaj zaprzyjaźniony komentator rzeczy dziwnych i ulotnych: żarty się skończyły, zaczęła się walka o przetrwanie.

→ (mb)

27.06.2016

• foto: facebook.com, piotrkow.pl, upanien.parafia.info.pl

 

 

1
1

3 myśli na temat “Podwieczorek z gwiazdą

 • 28/06/2016 o 01:02
  Permalink

  Na drugiej fotce zamglony, niewyraźny Błaszczyński. Ale przy piątkowych 36 stopniach Celsjusza (w cieniu) każdy materiał ma się prawo rozpuszczać.

  0

  1
  Odpowiedz
 • 28/06/2016 o 00:31
  Permalink

  No cóż, tani teatr, czyli ograne chwyty w takiej sytuacji. Tylko, kto się na to nabierze?

  0

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.