Konfederacja Rodziców zaprasza na rozprawę

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo od Konfederacji Rodziców, które publikujemy w całości z zachowaniem oryginalnej pisowni.

W związku ze stosowaniem Alienacji przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Tryb. przy ul.Słowackiego 5, zapraszamy chętnych do udziału na rozprawę, która się odbędzie w dniu 16 czerwca 2016r. o godz.12.30 sala nr XII (nowy budynek). Zbiórka zainteresowanych od godz.11.30 przed budynkiem Sądu.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1188055044580195/

Od dnia 23.05.2016r. -bezterminowo- Protest Głodowy prowadzi zdeterminowany ojciec Sławomir Dul z Konfederacji Rodziców (fb) w związku z ww sprawami.

Bliższe informacje przez frontpage na Facebooku – Konfederacja Rodziców, adres: https://www.facebook.com/Konfederacja-Rodziców-928447047242029/

PAS –Parental Alienation Syndrome – czyli Zespól Alienacji Rodzicielskiej określa różne zaburzenia występujące u dziecka, które w trakcie rozwodu rodziców jest czynnie angażowane w potępianie i krytykowanie jednego z rodziców, zazwyczaj tego, który nie mieszka w domu.

Krytyka ta jest najczęściej nieuzasadniona, zarzuty są albo nieprawdziwe, albo znacznie wyolbrzymione, co powoduje bezpowrotne zniszczenie więzi z rodzicem. Miłość, szacunek, przywiązanie zostają zastąpione przez wrogość, niechęć, pogardę.

Manipulacja, szantaż powodują daleko idące konsekwencje dla i tak kruchej psychiki dziecka. Celem tych działań jest zaburzenie relacji dziecka z drugim rodzicem oraz do wykluczenia go z życia dziecka.

Dziecko ma poczucie wyobcowania, negatywną samoocenę, problemy z tożsamością i autonomią.

Dziecko pod wpływem alienującego rodzica oczernia odtrąconego rodzica, który sądownie utracił prawo do opieki. Powody do oskarżeń są często błahe, wymyślone. Dziecko odruchowo wspiera rodzica, z którym na stałe mieszka przy czym lekceważy uczucia odrzuconego rodzica.

Złość na odtrąconego rodzica jest pozbawiona uzasadnienia i rozszerza się stopniowo na dalszą rodzinę oraz osoby związane ze znienawidzonym rodzicem.

Rodzic, u którego dziecko zostaje pod opieką, świadomie wywołuje zaburzenia w relacjach pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem, mając po swojej stronie wadliwie funkcjonujące instytucje oraz prawo rodzinne. Stosowanie manipulacji lękiem oraz strachem –zależność bytowa i finansowa dziecka, utrudnianie kontaktów oraz negatywne działania – przekazywanie negatywnych emocji, postaw i przekonań może doprowadzić do zaburzeń emocjonalnych, rozwojowych, osobowościowych oraz do problemów natury psychiatrycznej u dziecka.

Reasumując dziecko pod wpływem manipulacji ze strony jednego z opiekunów, zwykle pełniącego pierwszoplanową role w wychowaniu dziecka, przesadnie krytykuje i dewaluuje drugiego opiekuna, nie przejawiając przy tym poczucia winy i wstydu, utwierdzanie dziecka, w przekonaniu, iż to ono samo wyraża taką własną opinię.

→ Konfederacja Rodziców, Sławomir Dul (OW/MS)

13.06.2016

• foto: pixabay.com

 

 

0
0

3 myśli na temat “Konfederacja Rodziców zaprasza na rozprawę

 • 15/06/2016 o 17:43
  Permalink

  Witam. Czy na pewno chodzi o dobro dzieci ? Czy słuszne jest popieranie ojca przeciw któremu toczą się sprawy za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dziećmi?
  Dlaczego pan Sławomir Dul do dzisiaj nie odpowiedział przed sądem za wypadek dziecka, przecież to właśnie przez niego jest niepełnosprawne ?

  0

  0
  Odpowiedz
 • 13/06/2016 o 23:30
  Permalink

  Okrutne, złe i podłe jest manipulowanie własnym dzieckiem; krótkowzroczność rodzica, który się tego dopuszcza jest przerażająca. Nie bierze on bowiem pod uwagę ewentualności, że jego może zabraknąć, a wtedy dziecko trafi do znienawidzonego drugiego rodzica. I co wtedy?

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.