Gdzie na wakacje?

Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Włochy – to główne kierunki zagranicznych podróży Polaków; sytuacja geopolityczna sprawiła, że wybierane przez lata Egipt, Turcja, czy Tunezja straciły na popularności; rośnie za to zainteresowanie urlopami w kraju – mówi PAP prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek.

Polacy na wakacje chętnie zmierzają na południe, w kierunku basenu Morza Śródziemnego. Najczęściej wybieranym krajem na letni wypoczynek, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Grecja. Popularne są również Hiszpania, Bułgaria, Włochy.

Na niższe miejsca spadły tak chętnie wybierane w ubiegłych latach kraje jak Egipt, Turcja, Tunezja.Z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że zainteresowanie krajem faraonów spadło nawet o 70 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, a Tunezja wypadła z pierwszej dwudziestki najchętniej odwiedzanych krajów.

Widać, że sytuacja geopolityczna wywiera duży wpływ na decyzje podejmowane przez polskich turystów – podkreśla Piątek.

Niepokoje na terenach Afryki Północnej przekładają się także na zainteresowanie wypoczynkiem nad polskim morzem. W biurach podróży pojawiły się katalogi z ofertami wypoczynku w kraju. Dynamicznie rośnie liczba klientów biur podróży, którzy planują urlop w Polsce – zauważa prezes PZOT. Jak dodaje, w okresie letnim Polacy najchętniej kierują się nad Bałtyk i na Mazury.

→ mp / Kurier PAP

13.06.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.