Brexit równa się bogactwo

Wyniki referendum z 23 czerwca 2016 roku, kiedy to Brytyjczycy zagłosowali za opuszczeniem UE nadal są szeroko dyskutowane w polskich mediach.

Komentatorzy całą swoją uwagę skupiają na skutkach, jakie wyjście z UE może wywołać dla polskiej gospodarki i blisko miliona naszych robaków przebywających na wyspach. Prawie wszystkie publikatory cytują wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, jakoby za brytyjską secesję odpowiadał osobiście Donald Tusk – przewodniczący Rady Europejskiej.

Politycy wszystkich partii wykazują wielką troskę i niepokój o przyszłe losy Europy, jednak w żadnej z wypowiedzi nikt  nie zwrócił uwagi na fakt, że Brexit to doskonały biznes nie tylko dla instytucji finansowych, korporacji, banków, ale także prywatnych inwestorów, którzy także w Polsce wykorzystali ten czas na zwiększenie swoich zysków.

W żadnym z dzienników telewizyjnych temat ten nie został poruszony, w zamian za to wystraszeni prezenterzy: Pochanke, Gugała, Ziemiec, Holecka odczytują z promptera pełne frazesów i spekulacji informacje stworzone na polityczne zamówienie.

Głos rozsądku, także i tym razem, dotarł z Nowego Jorku. Mariusz Max Kolonko w prostych i sugestywnych słowach opowiada o Brexicie z punktu widzenia ekonomicznego. Warto posłuchać tej relacji:

 

→ (mb)

30.06.2016

• foto: youtube.com

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Brexit równa się bogactwo

 • 01/07/2016 o 11:41
  Permalink

  Nie rozumiem, dlaczego ten człowiek od lat stara się mi za darmo zrobić dobrze.

  Od urodzenia nie lubię ludzi, którzy mówią za prędko.
  Przepraszam wielbicieli Kolonko. Dla mnie nie jest on autorytetem.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.