Baryła odpowiada komendantowi straży miejskiej

Temat jest prosty i załatwia się go w 5 minut. Ale nie w Piotrkowie, bo gdy sprawa dotyczy miejskiego notabla komendant straży miejskiej okazuje się nad wyraz łagodny i proobywatelski i zamiast egzekwować prawo usprawiedliwia osobę popełniającą wykroczenie.
SM pismo numery na budynkach 2016-06-13_01
Kliknij, aby powiększyć.

Przypomnijmy: przy ul. Łódzkiej znajduje się budynek mieszkalny, którego współwłaścicielami jest małżeństwo Chojniaków. Nieruchomość nie posiada właściwego oznaczenia zgodnie z Art. 47b Prawa geodezyjnego i kartograficznego i Miejskiego Sytemu Informacji.

Proponujemy prezydentowi Piotrkowa zamówienie i dostarczenie stosownej tabliczki w cenie 1 PLN + VAT. Ten jednak nie przyjmuje naszej oferty. Dlatego do komendanta SM kierujemy pismo, aby wymógł na swoim szefie należyte oznaczenie domu.

Ku naszemu zdziwieniu szef strażników miejskich odpowiada, że wszystko jest OK i niczego czynić nie zamierza. Przy okazji obnaża swoją niewiedzę dotyczącą nie tylko uchwał Rady Miasta, ale także prawa powszechnego.

I tak brak głupiej tabliczki oraz pycha i krótkowzroczność właścicieli posesji uruchamiają mechanizm, który może przysporzyć problemów nie tyle samemu Chojniakowi, co jego podwładnemu. Istnieje bowiem prawny zapis dotyczący niedopełnienia obowiązków służbowych, a takim w naszej ocenie jest nieegzekwowanie postanowień art. 64. Kodeksu wykroczeń wobec osoby uchylającej się przed właściwym oznaczeniem swojej własności.

SM pismo numery na budynkach 2016-06-13_02
Kliknij, aby powiększyć.

Postawy prezydenta Piotrkowa komentować nie zamierzamy, ponieważ osobnik ten przyzwyczaił nas do zachowań i decyzji urągającym zasadom współżycia społecznego.

Cała sprawa jest opisana w tekstach:

„Urząd Miasta informuje – zadbajmy o tabliczki na domach”

„Jakiego numeru nie wycięto prezydentowi Chojniakowi?”

„Baryła pisze do Komendanta Straży Miejskiej”

„Skandal! Komendant Straży Miejskiej usprawiedliwia prezydenta Piotrkowa”

→ (mb)

13.06.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

2 myśli na temat “Baryła odpowiada komendantowi straży miejskiej

 • 14/06/2016 o 13:30
  Permalink

  Jak trzeba mieć smutne życie żeby przez tyle lat nie powiesić tabliczki i doprowadzać do takiej sytuacji?

  0

  0
  Odpowiedz
 • 14/06/2016 o 11:09
  Permalink

  Hofman do prokuratury!!! Skończy się olewanie!!!

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.