Andrzej Grabowski i aniołki od Bojanowskiego

Dziś, 7 czerwca 2016 r. pisarz i poeta Andrzej Grabowski (ur. 1947 r.) gościł w niepublicznym przedszkolu im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne wraz ze swoimi wychowawczyniami i dyrektor przedszkola Dorotą Brożyńską, która bezustannie dba, aby pobyt maluchów w placówce zawsze był urozmaicony.

Na cześć dostojnego gościa dzieci z zespołu „Mali Piotrkowianie” zatańczyły oberka, a następnie siedząc już na krzesełkach wsłuchiwały się w opowieści autora „Przygód Skrzata Wiercipiętka”.

W tym roku minęła 30. rocznica powstania tej kultowej pozycji. Starosta piotrkowski S. Cubała, który obecny był podczas pierwszej części spotkania, dla każdego dziecka ufundował egzemplarz najnowszego wydania książki.

Grabowski niezmiennie czaruje dzieci i dorosłych historyjkami, wierszami, opowiadaniami. Rocznie przemierza tysiące kilometrów, aby dotrzeć do najbardziej oddalonych miejscowości w kraju. Dostaje za to najcenniejszą zapłatę w postaci radości i śmiechu na twarzach czytelników swoich tomów. Zamieszczone poniżej zdjęcia są na to najlepszym dowodem.

Jest też rozmowa z literatem, wystarczy kliknąć: > link.

→ (mb)

7.05.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.